Anasayfa / Genel / Gmail, Arayüz Değiştirmeyi Kolaylaştıran Özelliğini Dağıtmaya Başladı

Gmail, Arayüz Değiştirmeyi Kolaylaştıran Özelliğini Dağıtmaya Başladı

Günümüzde e-posta sistemleri çok büyük bir siklet taşıyor. Milyonlarca kişinin kullandığı bu posta sistemleri baştan sona, birçok resmi haberleşme basit bir seviyeye indirgeniyor. Tüm alanlarda haberleşmek ve bilgilendirmek amaçlı kullanılan postaların hayatımızı kolaylaştırdığı red edilemez bir gerçek. Bu posta servislerinden biri olan Gmail, kolaylaştırmayı bir adım daha öne taşımaya karar verdi.

Gmail, hayatımızı epeyce kolaylaştırmasına rağmen uygulamanın içerisinde bir takım zorluklar bulunuyor. Bilhassa Gmail’in arayüzünde ayarlar kısmına gelmek oldukça vakit alıyor ve işleri zorlaştırıyor. Gmail de bunu fark etti ve bu minik çaplı problemin önüne geçmek amacıyla bir revizyona gitti. Artık, Gmail’i efektif bir şekilde göstermek çok daha kolay.

Gmail, arayüzü aşamalı olarak sunmaya başladı:

Gmail yeni arayüz

Aktüel arayüz hesabınıza ulaştığı süre, sizler de yeni arayüzün getirilerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Gmail’in sağ tarafında yer alan bir işaretle zahmetsizce erişebileceğiniz özellikler, e-posta deneyiminizi bir adım öteye taşımanızı sağlayacak. Çeşitli tasarımlara, gelen kutusu türlerine ve görüntüleme ayarlarına tek tıkla ulaşma imkanı sağlayan yeni arayüz kullanıcılara sunuldu.

Google, değişikliği kademeli olarak yayınlamaya başladı. Hem G Suite kullanıcılarına, hem de bireysel Gmail hesaplarına geleceği belirtilmiş yeni arayüz, eğer hesabınıza az önce ulaşmadıysa, üzüntü etmenize gerek yok. yavaşça dağıtılmaya başlanan arayüzün 1 ay içerisinde tüm kullanıcılara ulaşması bekleniyor.

Güncellemeye varmak için yapabileceğiniz herhangi bir şey bulunmuyor. Eğer Google göre arka sıralara atıldıysanız, sıranızı beklemekten diğer çareniz bulunmuyor demektir. Güncellemeyi kullanma imkanı bulmuş kullanıcıların geri dönüşleri şimdilik olumlu olarak gözüküyor. Gmail’in eski yapısı göz önüne alındığında, bu yeni ve efektif arayüzün epeyce öne çıkması Google açısından o kadar sürpriz olmadı.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir