Anasayfa / Genel / Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave, Zoom’a Rakip Olacak ‘Brave Together’ı Kullanıma Sundu

Gizlilik Odaklı Tarayıcı Brave, Zoom’a Rakip Olacak ‘Brave Together’ı Kullanıma Sundu

Gezegenimizin içinde bulunduğu mucizevi süreç, hayatımızda önemli şartların değişmesi yaptı. Bu değişikliklerin başında da hiç kuşkusuz yoğun yalıtım şartları taşıyan bir yaşam geliyor. Hal böyle olunca da halk, sevdikleriyle bile sıcacık rahat görüşemez ışık halkası geldiler. Bulunduğumuz süreç içerisinde insanların yardımına, görüntülü hitabe imkanı karşılayan uygulamalar koştu.

Videolu görüşmenin popüler bir ülkü gelmiş olması, geliştiricileri harekete geçirdi. Kimi şirketler, sahip oldukları uygulamalara görüntülü konuşma özelliği eklerken kimi şirketler ise uygulamalarındaki görüntülü konuşma özelliğini daha ayrıntılı bir ayla getirdiler. Şimdiyse Brave isimli internet tarayıcısı, kullanıcılara görüntülü hitabe imkanı sunan yeni hizmetini resmen duyurdu.

Brave Together

Gizlilik odaklı ve kullanıcı sınırının olmadığı bir görüntülü konuşma deneyimi

Chromium tabanlı bir internet tarayıcısı olan Brave, kullanıcıların gizliliklerine odaklanan bir yazılım. Ayrıca açıklanan verilere kadar bu internet tarayıcısının takriben 10 milyon kullanıcısı var. Tarayıcının “Brave Together” isimli özelliği ise Brave’ı azıcık daha popüler bir ülkü getirebilir. Çünkü tarayıcının “Brave Together” isimli yeni özelliği, gizliliğin ön safhada tutulduğu ve hiçbir sınırlamanın olmadığı bir görüntülü hitabe deneyimi vadediyor.

Brave’ın yeni hizmeti, sahiden açık kaynak kodlu bir görüntülü söylev aracı olan Jitsi’nin özelleştirilmiş bir versiyonu. Brave ekibi, Jitsi üstünde yaptıkları çalışmalarla uygulamaya yeni özellikler sunmuş durumdalar. Bu sayede azıcık daha fonksiyonel bir hale getirilmiş olan Jitsi, Brave Together ismi ve tarayıcıya entegre haliyle tüketiciler tarafından etkin olarak kullanılabilecek.

Brave

Brave Together özelliği, şu lahza için yalnızca ABD’deki tüketiciler göre deneyimlenebiliyor. Geliştirici ekip, bu özelliğin ilerleyen dönemlerde Android ve iOS için de kullanılabileceğini söylüyor. Şu an için bedava olan bu özelliğin ilerleyen dönemlerde bedava mi kalacağı yahut şirketin kripto para birimi “BAT” ile satın mı alacağı şu lahza için bilinmiyor. 

Hakkında admin

Check Also

DOOM Eternal'ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

DOOM Eternal’ın Game Pass PC Kütüphanesine Geleceği Tarih Belli Oldu

id Software tarafından geliştirilen ve Bethesda Softworks tarafından bu sene mart ayında yayınlanan DOOM Eternal, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir