Anasayfa / Genel / General Motors, Tesla’ya Meydan Okumak İçin Bir Elektrikli Teslimat Aracı Tanıtabilir

General Motors, Tesla’ya Meydan Okumak İçin Bir Elektrikli Teslimat Aracı Tanıtabilir

Dünyanın en büyük ve en köklü otomobil üreticilerinden biri olan General Motors (GM), elektrifikasyon dünyasındaki iddiasını daha da artıracak yeni bir yol haritası belirledi. Reuters’in şirkete yakın kaynaklara dayandırarak yaptığı habere göre ABD ’li otomotiv devi, elektrikli ticari araç üretimine başlamaya hazırlanıyor.

Haberde, söz konusu aracın UPS, Amazon, Walmart ve ABD Posta Servisi (USPS) gibi kuruluşlar göre kullanılmak üzere geliştirileceği belirtiliyor. Habere tarafından GM, Elon Musk ’ın sahibi olduğu elektrikli otomobil üreticisi Tesla ’nın az önce tepe göstermediği bir segmenti hedefleyerek, rekabet gücünü yüksek yakalamak istiyor.

General Motors, Tesla ’nın demin boy göstermediği bir segmenti hedefleyerek, rekabet gücünü yüksek tutmak istiyor

general motors elektrikli ticari araç

ABD ’de kamyon ve ticari vasıta segmentinde GM ve Ford, sektörü domine ediyor. GM, halihazırdaki alıcı tabanını üreteceği yeni elektrikli ticari araçlara kaydırmak istiyor. Böylece Tesla rekabete girmeden GM kendi tabanını elektrikli araçlara taşımış olacak. 

Kaynaklara kadar GM, BV1 ismiyle anılan aracının üretimine, 2021’in sonlarında Detroit-Hamtramck fabrikasında başlayacak. Şirket, geçtiğimiz mart ayında elektrikli araçlar için modüler tipte yeni bir batarya teknolojisi geliştirdiğini zaten açıklamıştı. Ultium adındaki teknoloji, tek şarjda takriben 644 kilometre sürüş menzili ve mevcut batarya çözümlerine kıyasla daha düşük maliyet sunuyor.

General Motors’un Ultium adındaki yeni batarya teknolojisi, tek şarjda takriben 644 kilometre sürüş menzili sunuyor

general motors batarya

GM CEO ’su Mary Barra, şirket olarak iklim değişikliğinin reel olduğuna inandıkları için en ince ayrıntısına kadar elektriksel bir geleceği doğru ilerlediklerini ifade etmişti. Ayrıca yeni batarya teknoloji keza de UPS, Amazon ve Walmart gibi firmalar için üreteceği elektrikli teslimat aracı ile Tesla ’ya meydan okuyan firma, 2020–2025 yılları aralarında elektrikli araçlarla ilgili Ar-Ge çalışmalarına yılda 3 milyar doların üstünde yatırım yapmayı planlıyor.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir