Anasayfa / Genel / Gelecekte Yolcu Taşıyabilecek Uçan Taksi Sistemi Çin’de Tanıtıldı

Gelecekte Yolcu Taşıyabilecek Uçan Taksi Sistemi Çin’de Tanıtıldı

Hepimizin yıllardır olmasını düş ettiği uçan taksiler hakiki oluyor. İnsanları taşıyarak gezi edilmesine olasılık sağlayan yeni taksi fiilen bir drone. Kapasite ve boyut olarak epeyce yeterli ve tatmin edici olan uçan taksi, bu hafta Çin ’in Guangzhou şehrinde tanıtıldı. Daha önce bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz ve keşke hakiki olsa dediğimiz bu yeniliğin arkasındaki firmaysa eHang isimli bir şirket.  

eHang’ın internet sitesinde yer alan bilgilere tarafından eHang 216 isimli uçan taksi, saate 130 kilometre seviyesine değin bir sürat performansı sergileyebiliyor. Ayrıca teknoloji harikası eHang 216 ile yolculuk ederken 4G ve 5G bağlantılarını kullanmanın muhtemel olacağını da söylemiş olalım. 

eHang 216, 220 kiloya kadar yolcu taşıyabiliyor: 

eHang 216

Firma yetkilileri göre paylaşılan bilgilere göre eHang 216, 220 kilo ağırlığa dek yolcu taşıyabiliyor. Adamakıllı elektrikle çalışan ve bir saatte tam dolu bataryaya ulaşan bu teknoloji harikasının sahip olduğu otonom uçuş teknolojisi doğru insan kaynaklı hiçbir hatadan etkilenmeyeceği de paylaşılan detaylar aralarında. eHang 216 ile ilgili diğer kayda değer noktaları da ifade eden şirket yetkilileri, uçan taksiyle ilgili herhangi bir kontrol ya da çalışma endişelerinin olmadığını ve bu yeni teknolojik çözümün Çin Sivil Havacılık Yönetimi göre da tasdik aldığını açıklama ediyor.

Firmanın CEO ’su ve eHang departmanının kurucusu olan Hu Huazhi, eHang bir uçtan bir uca bundan böyle ulaşımda çağ atlanacağını ve buna ek olarak sundukları bu çözümün sivil hava taşımacılığı teknolojilerine ve lojistiğe yeni bir solgun getireceğini belirtiyor.  

Teknoloji harikası uçan taksi eHang 216 hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Hakkında admin

Check Also

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Geçtiğimiz ay ‘M2010J19SC’ model numaralı 4G destekli bir Xiaomi akıllı telefon, Çin’in MIIT veri tabanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir