Anasayfa / Genel / Galaxy Fold 2, Toplam 4.365 mAh Kapasiteye Sahip İki Ayrı Pile Sahip Olacak

Galaxy Fold 2, Toplam 4.365 mAh Kapasiteye Sahip İki Ayrı Pile Sahip Olacak

Geçtiğimiz yıllarda ilk katlanabilir telefonu Galaxy Fold ile aradığı başarıyı yakalayamayan Samsung, telefonun devamı üzerindeki çalışmalara devam ediyor. Zeki telefonun özellikleri hakkında bugüne dek birçok şey duymuştuk. Bugün paylaşılan bir raporsa Galaxy Fold 2 ’de yer alacak bataryaları ortaya koydu.

Rapora tarafından içerisinde iki bambaşka batarya hücresiyle gelecek olan katlanabilir telefon, toplamda 4.365 mAh ’lik bir pil kapasitesine sahip olacak. Paylaşılan ekran görüntülerine göre bu kapasite, 2.275 mAh ’lik bir asıl pil ile 2.090 mAh ’lik ikinci bir ünitenin birleştirilmesiyle elde edilecek. İşin garip tarafıysa toplam kapasitenin, Galaxy Fold ’daki 4.380 mAh ’lik pil kapasitesinden daha düşük olması.

Samsung Galaxy Fold 2 ’nin bataryası, Galaxy Fold’un bataryasından daha ufak olacak:

galaxy fold 2 batarya

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Samsung Galaxy Fold 2, orijinal nesle tarafından 15 mAh daha az batarya kapasitesine sahip olacak. bu nedenle Galaxy Fold 2 ’nin daha iyi batarya ömrü elde etmesinin tek yolu, daha iyi optimizasyon ve daha fazla zorlama verimi sağlayan bir yonga setinden davranmak. Bildiğiniz üzere gücünü Snapdragon 865 ’ten alan katlanabilir telefon, bu nedenle dağıtılmış görevlerde daha verimli bir batarya tüketimine sahip olacak.

Buna ilave olarak Galaxy Fold 2 ’de kullanılacak olan LTPO arka panel teknolojisinin de batarya verimliliğinde %15 ila %20 aralarında değişen iyileştirmeler sunabileceği söyleniyor. Bu da ikinci neslin batarya kapasitesi birincil nesle kıyasla kâğıt üzerinde daha düşük görünse bile pratikte aynı bir kullanım batarya ömrü sunacağı anlamına geliyor.

galaxy fold 2 batarya

Şüphesiz bunların şimdilik birer iddiadan ibaret olduğunu, hakiki değerlerin ve pratikteki kullanımın değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekiyor. Hakiki sonuçları bakmak içinse en azından bir zaman daha beklememiz ve Samsung cephesinden yapılacak açıklamaları peşine düşüp takip etmemiz gerekecek.

Hakkında admin

Check Also

Amazon'un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon’un Bulut Tabanlı Oyun Sistemi Luna Erken Erişime Açıldı

Amazon, geçtiğimiz haftalarda bulut oyun hizmeti Luna’yı duyurmuştu. Şirketin bulut oyun sistemi, Google Stadia, Xbox …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir