Anasayfa / Genel / Fotoğraflardan Arkadaki Planı Saniyeler İçinde Kaldıran Dilekçe: PhotoRoom

Fotoğraflardan Arkadaki Planı Saniyeler İçinde Kaldıran Dilekçe: PhotoRoom

Fotoğraflarda arka planı kaldırarak istediğimiz nesneleri ön plana dışında tutmak engebeli bir iş. Hatta bu operasyon, detaylar arttıkça photoshop uzmanlarının bile vaktini büyük ölçüde alabilen, zorlu bir sürece dönüşebiliyor. Profesyonel programlarla vakit ve uğraş gerektiren yöntemler ne yazık ama jurnal kullanıcılara hitap etmiyor.

Fotoğraflardan arkadaki planı kaldırmak, yeni bir mobil uygulama bir uçtan bir uca fazla daha basit ülkü geliyor. PhotoRoom adlı fotoğrafçılık uygulaması, epeyce pratik ve basit bir kullanım sunuyor. iOS için yayınlanan uygulama binlerce kullanıcıdan 5 yıldız almayı başardı. Uygulamanın Android versiyonu ise hemen şimdi yayınlanmadı.

photoroom, fotoğraf uygulaması

PhotoRoom, seçtiğiniz bir fotoğraftaki arkadaki planı kısa sürede kaldırarak diğer bir arka plan ekleyebilmenizi sağlıyor. Keza arka planı değiştirdikten sonradan elde ettiğiniz resim üstünde oynamalar yapabiliyorsunuz. Düzenlemeyi bitirdiğinizde, fotoğrafı kaydedip başka bir uygulamada da açabiliyorsunuz.

PhotoRoom kurucu ortağı ve CEO’su Matthieu Rouif, “Vizyonum GoPro‘da çalıştığım dönemlerden geliyor. Arkadaki planı görüntülerden içeri almamak zorunda kalıyordum ve tasarımcı büro dışındayken, elle yapmak için fazla zaman harcıyordum.” diyor. Rouif, uygulamalarının arkasındaki ilham kaynağının arkadaki planları kaldırırken yaşadığı zorluklar olduğunu belirtiyor.

photoroom, fotoğraf uygulaması

Şubat ayında iOS için yayınlanan başvuru formu hemen aylık 300.000 faal kullanıcıya sahip. Hem düzenli olarak kullanıyorsanız, fotoğraflardaki filigranı kaldırmak için ayda 9,49 dolar ya da yılda 46,99 dolar karşılığında uygulamaya abone olabiliyorsunuz.

Fotoğraf düzenlemede açık ara lider olan Photoshop, onlarca yıldır hayatımızda ancak profesyonel olarak göstermek istiyorsanız öğrenmeniz gereken çok şey var. Oysa PhotoRoom, arka planı kaldırmak için ihtiyacınız olan işlemleri kısa sürede birkaç dokunuşla halledebiliyor. Uygulamayı indirmek için App Store sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

PhotoRoom uygulamasının kullanımını bildiren video:

()

Hakkında admin

Check Also

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Geçtiğimiz ay ‘M2010J19SC’ model numaralı 4G destekli bir Xiaomi akıllı telefon, Çin’in MIIT veri tabanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir