Anasayfa / Genel / Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Edebilen Dilekçe: Mirage

Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Edebilen Dilekçe: Mirage

Özellikle Instagram ve Snapchat gibi fotoğraf odaklı sosyal ağ platformlarının kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte başvuru mağazalarında birçok resim düzenleme uygulaması doruk göstermeye başladı. Bu uygulamalar arasında ‘alımlılık uygulamaları ’ diyebileceğimi uygulamalar ise oldukça talep gören kategoriler aralarında yer alıyor.

Bu uygulamalara gösterilen talep, artık bütçe dostu telefonların esas kamera uygulamasında bile değişik alımlılık filtrelerinin yer almasını sağladı. Bu uygulamalar ve kameralarda bulunan özelliklerle fotoğraflara çoğu filtre uygulayabiliyor ve manipüle edebiliyorsunuz. İşte fotoğraflardaki bu nesil manipülasyonları saptama edebilen bir dilekçe geliştirildi: Mirage.

Fotoğraflardaki düzenlemeleri saptama edebilen uygulama

mirage

Akshat Jagga isimli bir Reddit kullanıcısı, fotoğraflardaki manipülasyonları tespit edip kaldırabilen bir dilekçe geliştirdi. Hindistanlı geliştiriciye kadar serap, illüzyon gibi anlamlara gelen Mirage adlı bu kullanım, yapılan düzenlemeleri tespit edebilmek için alet öğrenmesini kullanıyor.

mirage uygulama

Uygulamaya bir fotoğrafı ya da bir ekran görüntüsünü yüklüyorsunuz. Kullanım, yüklenilen bu fotoğrafı birkaç saniye her tarafında analiz ettikten sonra fotoğrafın iki ayrı versiyonunu sunuyor. Uygulamanın çözümleme sonrası sunduğu fotoğraflardan bir tanesine yüklenen orijinal fotoğrafken diğer üstünde oynama yapılan noktaları belirten fotoğraf oluyor.

mirage uygulama

Uygulamanın, fotoğraftaki düzenlemeleri saptamak ve uyandırmak için nasıl bir alet öğrenmesi algoritması kullandığı bilinmiyor ama görünüşte epeyce ilginç olduğunu söyleyebiliriz.

mirage uygulama

Uygulamayı ayrıca App Store hem de Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Uygulamanın iOS sürümü için 1,99 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekirken Play Store ’da bedava olarak indirebilirsiniz. Keza Beebom ’da bulunan habere tarafından kullanmadan önce uygulamaya abone olmanız gerekiyor. Uygulamanın nasıl çalıştığını belirten videoyu buradan izleyebilirsiniz. Son olarak abonelik sisteminin asap bozucu olduğunun aktarıldığını söyleyelim.

Mirage – Detect Image EditingİNDİR Mirage – Detect Image EditingİNDİR

Hakkında admin

Check Also

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

MSI, Bütçe Dostu GeForce RTX 3070 Twin Fan Modelini Duyurdu

NVIDIA’nın iş ortaklarından Tayvan merkezli donanım üreticisi MSI, geçtiğimiz aylarda tanıtılan GeForce RTX 30 ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir