Anasayfa / Genel / Fortnite ’ta Hemen Hemen ‘Hile’ Denilebilecek Bir Hata Bulundu

Fortnite ’ta Hemen Hemen ‘Hile’ Denilebilecek Bir Hata Bulundu

Sevilen Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite, insanların evde kalmalarıyla birlikte hemen olan kullanıcı sayısını artırdı. Gelişen kullanıcı sayısıyla birlikte oyundaki hatalarda sık göze batmaya başladı. Özellikle Mac kullanıcılarının yaşadığı garip kusur, son zamanlarda oyuncuların canını sıkıyor.

Diyelim ancak evde oturuyorsunuz ve canınız arkadaşlarınızla Fortnite oynamak istedi. Mac ’inizi açtınız ve masaüstünde yer alan Fortnite simgesine tıkladınız. Mücadeleye kabul edildikten sonra, tam nereye ineceğinizi düşünürken yükleme ekranından ayrılıyorsunuz. Bitmiş oyuna dönüyorsunuz lakin artık çok geç oluyor. 

Fortnite ’taki hata; sizi, birçok kişi öldüğünde oyuna geri sokuyor:

Fortnite, oyuncuların yarısı ölmesine karşın oyunun devam etmesine izin veriyor. Sadece oyunun Mac versiyonunda olan hata, mücadeleye kabul edildikten sonra 2-3 dakika boyunca yükleme ekranında bekletiyor. sonradan ilk çember daralmaya başlamadan hemen önce yeniden oyuna dönüyorsunuz. Fortnite oyuncularının tahmin edebileceği gibi o zamana dek oyuncuların adeta yarısı çatışmada ölmüş oluyor. 

Yukarıdaki video, MacBook Pro 16″ ile kaydedilmiş. Gördüğünüz üzere birincil çember daralmaya başlamadan anında önce her yerde oyuna antre sağlayan kişi, oyunla bağlantısını sağladığında, aktif olarak savaşan yalnızca 53 kişi var. Oyuncu yere indiğindeyse rakam 42 ’ye düşüyor. 

Bu hata hem bir takım avantajlara hem de bir takım dezavantajlara sahip. İlk çember daralmasına değin geçen vakit, oyuncuların en fazla öldüğü süreçtir. Çatışmaların bol yaşandığı o zamanlarda oyunda olmamak, çoğu kişinin öldüğü o zamanlardan muaf olduğunuz anlamına geliyor lakin dezavantajıysa oyuna girdiğinizde çoğu güzel tabanca ve kaynaklar yığılmış oluyor. Kusur, bilgisayarın tekrar başlatıldıktan daha sonra oynanan ilk Fortnite oyununda geçerli gibi görünüyor. Bilgisayarın bir takım verileri önbelleğe alamamış olmasıysa sorunun nedenlerinden biri olabilir.

Hakkında admin

Check Also

Windows 10X’in En Son Sürümü, Win32 Uygulamalarını Destekleyebilir

Windows 10X’in En Son Sürümü, Win32 Uygulamalarını Destekleyebilir

Windows, Windows 10X’i ilk tanıttığı zaman yeni işletim sisteminin Win32 uygulamalarını desteklemeyeceğini, bu özelliğin ileride yapılacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir