Anasayfa / Genel / Fortnite Film Gecesi Etkinliğinde Oyunculara ‘Inception’ Filmi Gösterildi

Fortnite Film Gecesi Etkinliğinde Oyunculara ‘Inception’ Filmi Gösterildi

Oyuncuların çok yakından bileceği gibi Fortnite, oyun ve gösteri sektörünü bir araya getirmek için bir dizi girişimde bulundu. Dağıtılmış aralıklarla gerçekleştirilen oyun içi faaliyetler baştan sona hem oyuncuların ilgisi canlı tutuldu keza de yapılan tanıtımla dünyanın dört bir yanından gelen yeni oyuncularla buluşuldu. Bu anlamda düzenlenen bir yeni etkinliğin ismi de Film Gecesi olarak duyuruldu.

Peşine Düşüp Takip edenlerin hatırlayacağı gibi Fortnite, geçtiğimiz ay dünyaca ünlü yönetmen Christopher Nolan ’ın yeni filmi Tenet ’i bildiren bir tanıtım videosunu oyunun içinde yayınlamış ve bu olay fazla pozitif alaka çekmişti. Fortnite şimdi de meşhur yönetmenin filmlerini oyuncularla buluşturmak için Film Gecesi isimli etkinliği planladı ve faaliyet bugün başladı. Christopher Nolan ’ın klasikler arasına girmiş filmleri olan Başlangıç (Inception), Batman Başlıyor ve Prestij isimli filmlerinin gösterilmesi planlanan etkinliğin her ülkede bambaşka filmlere sahne olacağı belirtilmişti.

Seçilen ilk film Inception oldu:

inception

Yayma hakları sebebiyle maalesef her ülkede gösterilemeyen filmler için Epic Games ’in ilerleyen senelerde bir çözüm bulmaya çalıştığının ve katılımın artırılması amacıyla bir takım planlamalar yaptığının gelen bilgiler aralarında olduğunu en ilk olarak söyleyelim. Hâl böyleyken Türk oyuncuların içinde bulunmadığı oyuncu topluluğunun seyrettiği birincil film Inception oldu. Etkinlik sonrası izleyiciler bu durumun kendileri için çok öbür bir deneyim olduğunu aktardı. Oyun modunun seçilerek ilerlenmesi gereken yeni görünümde birincil ilk önce nasıl hareket edeceklerini bilemeyen oyuncular sonunda filmle buluşmayı başardı.

Oyuncuların interaktif bir şekilde katılım sağlayabildiği gösterim için eşsiz bir deneyim olduğu yönünde geri bildirimler de geldi. Tam ekran moduna geçirilmeyen film gösterimi oyunun içindeymişçesine bir his verdiği için de keza beğenildi. Bunların yanına daha önce de söylendiği gibi izleyicilere herhangi bir kayıt için müsade verilmedi. Başarıyla gerçekleşen etkinlik sonrasında Fortnite’ın nasıl yeniliklerle geri dönüp oyuncuları şaşırtacağı merak konusu.

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir