Anasayfa / Genel / Forgotten Fields, Steam Oyun Festivali’ndeki Demosuyla Birlikte Duyuruldu

Forgotten Fields, Steam Oyun Festivali’ndeki Demosuyla Birlikte Duyuruldu

Yaz aylarında gerçekleşecek Steam Oyun Festivali ’nin başlamasına günler kala yeni oyunlara dair bilgiler de gelmeye başladı. 9 – 14 Haziran 2020 tarihleri aralarında düzenlenecek festivalde çıkacak yeni oyunların demolar ve canlı etkinliklerle kutlanacağı biliniyor. Oyuncuların 2020 ’nin sonlarına içten veya gelecek sene çıkacak oyunların oynanabilir kısa bölümlerini deneyebileceği, oyun geliştiricilerle iletişime geçeceği, beğendikleri oyunları unutmamak için açlık listelerine ekleyebilecekleri şenlik ilgiyle bekleniyor.

Bugün de yayıncı firma Dino Digital, yeni bir haber verdi ve Frostwood Interactive tarafından geliştirilen anlatı macera türündeki oyun Forgotten Fields ’ın demosunun söz konusu festival süresince erişilebilir olacağını duyurdu. Çocuklukta yaşadığı eve satılmadan önce son kez bakmak için dönen bir yazarı konu bölge oyunda nostaljik ögeler kullanılıyor. Baş şahsiyet olan Sid isimli yazarın eskiye dair yerleri, kişileri ve anıları hatırlaması üstüne kurulan oyun, yer yer macera tarzında izler taşıyor.

Eskiye dair o kadar fazla şey barındırıyor:

Oyunun hikâyesi, annesinin daveti üzerine eski evine isteksiz bir biçimde son defa giden Sid ’in arkadaşlarıyla buluşması ve hatıralarıyla yüzleşmesi üstüne kurulu. Sid ile hareket eden oyuncularsa hikâyenin şekil almasına tezgâhtar oluyor ve zaman zaman akışı değiştirecek kararlarla eğlenceli bir maceranın içine atılıyor. Oyun, bir yazarın ilham bulma hikâyesini konu edindiğinden özellikle kitaplara ilgili oyuncular göre neşeyle oynanacak gibi duruyor.

Nostalji, yaratıcılık, şimdiki zamanı yaşama ve geçen zamanı kutlama üstüne garip bir oyun deneyimi sunan Forgotten Fields için ‘süreksizlik ve yaşamın kısalığı üstüne bir meditasyon’ yorumları yapılıyor. Oyunun 9 Haziran ile 14 Haziran arasında festival zarfında sunacağı sınırlı demo sürümü için yayınlanan tanıtım fragmanı çoktan alaka görmüş durumda. Festivale sadece günler kala daha hangi oyunlara dair yeni haberler alabileceğimizi her zaman birlikte göreceğiz. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir