Anasayfa / Genel / Ford Transit’in Off-Road Odaklı Yeni Trail Versiyonları Tanıtıldı

Ford Transit’in Off-Road Odaklı Yeni Trail Versiyonları Tanıtıldı

Ford, arazi koşullarına uygun olacak Transit Trail modellerini tanıttı. Avrupa genelinde bu yaz teslimatına başlanacak olan bu yeni Transit Trail araçlar, keza görsel keza de mekanik bir dizi güncellemeyle kullanıcı karşısına çıkıyor. Ford’un mahsul yelpazesine eklediği bu yeni modellerin en fazla dikkat çeken görsel değişikliğiyse tıpatıp Ford’un Raptor modellerinde olduğu gibi orta kısmında büyük harflerle Ford yazısı yer alan mat siyah ön ızgara oluyor.

Metalik mavi ve kırmızı renklerde iki renk seçeneğiyle tanıtılan Transit Trail serisinde, görünümü pürüzsüz bir şekilde bitirmek ve renk bütünlüğünü temin etmek için ön, arka tamponlar ile yan paneller mat siyah plastik parçalarla süslenmiş. Keza ön kapılara özel Trail ibaresi işlenen bu yeni Transit araçlarda 16 inçlik yine mat siyah özel tasarım jantlar kullanılmış. Kırmızı olan Transit Custom Trailer modelinde ise ekstra tavan rayları da mevcut durumda.

Yeni Trail serisinin mekanik özellikleri:

Ford Transit Trail

Bu yeni araziye özel seri ile Ford, Transit serisinin kabinlerinde de bazı değişiklikler yapmış. Güçlendirilmiş kabinlerin yanı sıra da araziye daha yerinde hâle gelmesi için araçlarda, limitli kaydırmalı diferansiyel ve kaygan zeminlerde daha iyi tutuş sağlayan bir çekiş teftiş sistemi kullanılmış.

Ayrıca bu yeni seride sıradan Transit serisinde yer alan akıllı dört çeker sistem de mevcut. Bu zeki dört çeker sistem; normalde arkadaki itişli olarak çalışan aracın, arazi koşullarına kadar toplam gücünün %50’sini ön tekerleklere aktarabilmesine olasılık sağlıyor. Kaputun altına baktığımızda yeni Trail modellerinde; 130, 170 ve 185 beygirlik güçler sunan 2.0 EcoBlue dizel motorlar yer alıyor. Panel van ya da çift kabinli van ceset olarak iki seçenekte sunulan araçlardan Transit Custom Trail olanındaysa ekstra 48 V hafif hibrit teknolojisi bulunuyor.

Ford Transit Trail

Ford hem, Transit Custom ve Tourneo Custom serisine dahası Active versiyon eklemiş durumda. Bu Active pakete sahip araçlarda 17 inçlik jantlar bulunuyor ve ızgara tasarımları Trail serisinden azıcık daha farklı. Tourneo Custom Active, sadece 8+1 minibüs şeklinde satılsa da Transit Custom Trail modelinin bütün motor seçenekleri bu versiyonda da bulunuyor. Transit Custom Active‘deki seçeneklerse Transit Custom Trail versiyonuyla benzer olarak kullanıcıya sunuluyor.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir