Anasayfa / Genel / Flight Simulator 2020 ile Flight Simulator X’in Grafikleri Karşılaştırıldı (Video)

Flight Simulator 2020 ile Flight Simulator X’in Grafikleri Karşılaştırıldı (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, bir süredir yeni simülasyon oyunu “Flight Simulator 2020” üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Havacılık tutkunlarının yakından takip ettikleri bu simülasyon, önümüzdeki dönemlerde piyasaya sürülecek ve özellikle de gerçekçiliği ve grafikleriyle çoktan kendine hayran bırakmış durumda. Kısa vakit önce paylaşılan bir video, 2020 yılında geri dönen Flight Simulator efsanesinin kalitesini gözler önüne seriyor.

Flight Simulator 2020, Microsoft’un birincil havacılık simülasyonu değil. Şirket, 2006 yılında da Flight Simulator X ile karşımıza çıkmıştı. O dönemin teknolojileriyle geliştirilen Flight Simulator X, yayınladığı dönemlerde etkileyici görünse de bundan böyle öyle eşsiz yok. Aslına bakacak olursak sizlerle eksik sonradan paylaşacağımız video da Flight Simulator X’in modasının şimdiden geçtiğini ortaya koyuyor.

Microsoft Flight Simulator 2020

Flight Sim isimli bir YouTube kanalı, Flight Simulator X ve Flight Simulator 2020’nin grafiklerini karşılaştırdığı bir video hazırladı. Hazırlanan bu video, Microsoft’un aradan geçen uzun yıllarda grafik noktasında nasıl bir gelişme gösterdiğinin ispatı niteliğinde.

YouTube kanalı, oluşturduğu karşılaştırma videosunda Flight Simulator X ve Flight Simulator 2020’de bulunan bazı havaalanları ve buraların çevresinin görüntülerini sıralıyor. Video, Flight Simulator X’teki doku kalitesinin günümüzde fazla alt seviyede kaldığını gösteriyor.

Microsoft Flight Simulator

Flight Simulator X, kimsesiz böylece de güzel bir grafik vadetmiyordu. Hatta havacılık tutkunları bu simülasyon oyununu satın aldıktan daha sonra ORBX ve REX gibi farklı alanlara yönlendirilmiş eklentilere epeyce pozitif para yatırıyor, bu sayede uçuş deneyimlerini iyileştirebiliyorlardı. Oysa bu koşul, maddiyat haricinde değişik ahenklilik sorunlarına ve çökmelere de yol açıyordu. Flight Simulator 2020 ise tüm bu sorunları unutturacak gibi görünüyor.

Bu grafik kalitesinin bir bedelinin olacağını da unutmamak gerekiyor. Çünkü Flight Simulator 2020, önemli anlamda güçlü bir bilgisayara gereksinim duyuyor. Şirket, yaptığı açıklamalarda bu simülasyon oyunu için asgari 8 GB RAM, 150 GB depolama alanı (tercihen SSD), Nvidia GeForce GTX 770 ekran kartı ve Intel Core i5-4460 işlemcinin bulunması gerektiğini açıklama ediyor.

Flight Simulator X ile Flight Simulator 2020 arasındaki grafik farkını bildiren video

Hakkında admin

Check Also

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Efsane Cuma İstatistikleri Paylaşıldı: Bu Yıl Alışveriş Rekoru Kırıldı

Kasım ayı, ilk gününden son gününe kadar neredeyse her yerde indirimlerin yapıldığı bir ay olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir