Anasayfa / Genel / Fiyatını Duyunca Kulaklarınızdan Şüphe Edeceğiniz Araba: Koenigsegg Agera RSN

Fiyatını Duyunca Kulaklarınızdan Şüphe Edeceğiniz Araba: Koenigsegg Agera RSN

İsveçli hiper araba üreticisi Koenigsegg olmadan dünya sürat rekorlarına sahip olmamız muhtemel değil. Koenigsegg diyorsak Agera ’dan da bahsetmemiz gerekiyor. Birkaç yıldır piyasada olmasına karşın kesintisiz meydana çıkan yeni modelleri, sınırlı üretim versiyonları ve teknolojik ilerlemeleri ile bu model firmanın amiral gemisi konumunda.

Koenigsegg Agera RS ise yalnızca 25 adet üretilmiş olan, One:1 modelinin teknolojisini Agera S ve R modellerinin sürüş özelliklerini bir araya getiriyor. Bu otomobil de size yetmiyorsa Koenigsegg Agera RSN var ancak fiyatı göz korkutuyor.

Kişiselleştirmenin zirvesi

koenigsegg

Koenigsegg Agera RSN, verebileceği en yüksek performansı vermesi için en ince detaylara dek kişiselleştiriliyor ve modifiye ediliyor. Birleşik Krallık ’ta faaliyet bildiren SuperVettura kadar satışa çıkarılan modelde iki farklı tona sahip mavi elmas rengi tercih edildiği görülüyor.

Araçta yer alan karbon fiber inşa ve karbon seramik frenler dışarıdan bakıldığında da rahatça görülebiliyor. Otomobilin tekerlekleri de oldukça hafif olan karbon fiberden yapılmış durumda.

Mavi renk teması aracın dıştan olduğu dek içinde de kendini gösteriyor. Aracın Alcantara modeli iç panellerinde de mavi renk ve karbon fiber öğeler göze çarpıyor. Natürel fakat aracın en kayda değer kısmı kaputunun altında yatıyor.

1360 beygir şiddet, milyonlarca dolar etiket

koenigsegg agera rsn

Agera RS, 5 litrelik ikiz turboşarjlı V8 motora sahipti ve 1,160 at kuvvet üretiyordu. RSN ise One:1 ile benzer 1 megawattlık zor sistemini kullanan Agera RSN ise bütün 1360 beygir baskı ve 1370 Nm tork üreten bir motora sahip.

2018 model Koenigsegg Agera RSN yalnızca 11.100 kilometrede ve hemen 4.020.000 pounda alıcılarını bekliyor. Keza bu otomobilin direksiyonunun sağ tarafta olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Yani alsanız bile bu aracı ülkemize getirtmeniz öyle olası değil. Natürel bunu alacak paranız varsa İngiltere ’de bir yazlığı da rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5'in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

PlayStation 5’in Akılalmaz Yükleme Hızı Ortaya Çıktı [Video]

Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5‘i 12 Kasım tarihinde piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir