Anasayfa / Genel / Final Fantasy XVI, Bir Hafta İçerisinde Duyurulabilir

Final Fantasy XVI, Bir Hafta İçerisinde Duyurulabilir

Bu hafta Sony ’nin yeni tür konsolu PlayStation 5 ile ilgili farklı alanlara yönlendirilmiş söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentilerden bir tanesi de Final Fantasy XVI ’nın konsolun tanıtımı esnasında duyurulacağı yönündeydi.

Final Fantasy XVI ’ya dair birincil söylentiler de bu hafta 4chan ’de ortaya çıktı. Anonim bir şekilde yapılan paylaşıma tarafından Square Enix stüdyosu Summer Game Fest esnasında birkaç yeni oyun duyuracak. Stüdyonun duyuracağı yeni oyunlar aralarında Final Fantasy serisinin yeni oyunu ve Crimson Arbitrium – Agni ’s Anthology isimli bir oyun da bulunuyor.

Final Fantasy XVI ve Crimson Arbitrium

final fantasy

Ortaya atılan söylentilere göre Final Fantasy XVI, dövüş sisteminde Final Fantasy XV ve Dark Souls konseptlerini birleştirecek. Oyun, retrofüturistik bilimkurgu alt türü olan ve sanayi devriminin etkisiyle ortaya meydana çıkan “Steampunk” estetiğine sahip olacak ve iş sistemini seriye geri getirecek.

Crimson Arbitrium, aksiyon JRPG (Japon Rol Yapma Oyunu) türünde olacak. Dövüş sistemi büyülerle olacak ve oyunda çevreyle etkileşime geçilebilecek. Bu bilgileri ortaya çıkaran kaynağa göre, oyun için The 4 Heroes Of Light ve Parasite Eve oyunlarından ilham alındı.

Bir Reddit kullanıcısı ise ortaya atılan bu söylentilerle Square Enix ’in teknik yöneticisi Ben Taylor tweetini harmanlayarak oyunların PlayStation 5 canlı yayını sırasında duyurulacağını söyledi. Taylor, sonradan sildiği tweetinde, oyunculardan etkinliği beklemelerini istemişti. PlayStation 5 canlı yayını, 4 Haziran Perşembe günü Twitch ve YouTube üzerinden gerçekleştirilecek.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir