Anasayfa / Genel / FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyeceğini Açıkladı

FIBA, Espor Turnuvası Düzenleyeceğini Açıkladı

FIBA bu günlerde birincil kez yapılacak bir turnuva için hazırlanıyor. Geçtiğimiz gün açıklanan bilgilere göre milli takımların çaba edeceği ilk turnuva olan espor organizasyonunun isminin FIBA Esports Open 2020 olacağı ve 19 ile 21 Haziran tarihleri aralarında düzenleneceği söylendi. FIBA tarafından başlatılacak organizasyona günler kala basketbol severler turnuvanın detaylarını öğrenmek için yapılan duyurulara büyük ilgi gösterdi.

Ulusal takımlar düzeyinde tarihte birincil kez gerçekleştirilecek espor organizasyonu olma özelliği içeren turnuvaya katılacak ülkeler; Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Güney Kıbrıs, Endonezya, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Yeni Zelanda, Filipinler, Rusya, Suudi Arabistan, İspanya, İsviçre ve Ukrayna biçiminde sıralanmış durumda. Bunların yanı sıra her takımın turnuvaya sahada beş kişi, yedekte ise iki kişi almak üzere toplamda yedi oyuncuyla katılacağı da söylendi.

sosyal ağ kanallarından canlı izlenebilecek:

fiba

FIBA Esports Open 2020 serisinin Letonya ’nın başkenti Riga ’da yer alan yeni FIBA espor stüdyolarında üretileceği ve günde azami 6 maçtan toplamda 4 saatlik bir turnuva olacağı bildirildi. Maçların Pro-AM modu yardımıyla çevrimiçi olacağı ve oyuncu avatarlarının, arena tasarımlarının ve üniformaların tamamen özelleştirilmesini sağlayacak NBA 2K üzerinden oynanacağı da gelen haberler aralarında. Bunların yanında oynanacak tüm maçların FIBA ’nın sosyal medya kanallarından canlı şekilde yayınlanacağını eklemeden geçmeyelim.

Turnuvayla ilgili basına konuşan FIBA Medya ve Pazarlama Hizmetleri Direktörü Frank Leenders, “FIBA, NBA 2K ile işbirliği içinde ulusal takımlar arasındaki maçların pilot projesi olan FIBA Esports Open 2020 ile espor yolculuğuna başlamaktan gurur ve heyecan duyuyor. Bu espor girişimi, FIBA Merkez Kurulu göre, FIBA ailesini genişletmek üzere, stratejik hedefe sahip önemli ve tutarlı bir turnuva olarak belirlendi. Bu zorlu zamanlarda, ortaklarımız olan ve bu alanda zaten aktif olarak çalışmalarını sürdüren bir takım ulusal federasyonlarımızın coşkusu da bizi heyecanlandırıyor” sözleriyle ekibin duyduğu mutluluğu herkesle paylaşmış durumda. Turnuvaya sayılı günler kala gelecek yeni haberleri sizlere uymak için burada olacağız.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir