Anasayfa / Genel / Ferrari’nin Yeni Hibrit Aracı, İtalya Sokaklarında Görüntülendi

Ferrari’nin Yeni Hibrit Aracı, İtalya Sokaklarında Görüntülendi

Süper lüks araba denince birincil akla gelen şirketlerden biri olan Ferrari, günümüzün teknolojisi olan hibrit vasıta üretimine odaklanmış durumda. İlk olarak SF90 Stradale ile sektöre antre yapan Ferrari, henüz bu vasıta piyasaya bile sürülmemişken bir sonraki hibrit araç üretimi için çalışmalara başlamış. En Ince Ayrıntısına Kadar elektrikli bir araç için daha pozitif beklememiz gerekse de İtalyan devi bu hamlesiyle elektrikli araçlara verdiği önemi ortaya koyuyor.

Maranello sokaklarında çekilen sıcacık bir video, Ferrari’nin üstünde çalıştığı bu yeni elektrikli araç hakkında çoğu bilgiyi açığa çıkarıyor. Az Önce ismi açıklanmayan araç, SF90 Stradale gibi V8 motor yerine iyice gürültüsüz çalışan V6 motordan güç alacak. Ferrari’nin diğer araçlarına tarafından de oldukça sessiz olan bu model, bu sessizliğini araçta seçim edilen zor aktarım mekanizmasına borçlu.

Ferrari’nin yeni canavarının görüntüleri:

Daha önce, Alfa Romeo Giulia QV’de de kullanılan 2,6 litre çift turbo V6 motorun Ferrari’nin yeni hibrit aracında yerini alacağı ortaya çıkmıştı. Ferrari mühendisleri, aracın üretim aşaması tamamlandıktan daha sonra, 610 beygir gücü oluşturacağını öne sürmüşlerdi. Bu motor elektrikli kısımla birleştiği süre ortaya toplamda 723 at gücü ortaya çıkması bekleniyor.

Yeni araçta ortadan motor tasarımı seçim edilmiş:

Ferrari yeni aracı

V8 motorlu SF90 Stradale’in 989 at gücü ürettiğini göz önüne alırsak, V6 motorlu yeni aracın SF90’a göre daha az enerjik olacağını söyleyebiliriz. Ortadan motor tasarımının tercih edildiği yeni vasıta, epeyce sessiz bir tatbik sunuyor. Şimdilik vasıta hakkında gözükenler bu şekilde olsa da bunun bir prototip olduğunu ve tamamlanmadan önce değişikliklere uğrayabileceğini belirtmekte üstünlük var.

Hem bu yeni aracın geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen F8 Tributo’nun halefi olarak çıkacağı biliniyor. Ferrari’nin halefini çıkartmakta bu kadar aceleci olmasının belli başlı nedeniyse daha katı yakıt emisyonu düzenlemelerinden kaynaklanıyor. V6 hibrit motorla yapılacak başkalaşım, İtalyan devinin sınırlar içerisinde kalmasına muavin olacaktır.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir