Anasayfa / Genel / Ferrari SF90 Stradale ’nin Monako Caddelerini Yarıp Geçtiği Kısa Film

Ferrari SF90 Stradale ’nin Monako Caddelerini Yarıp Geçtiği Kısa Film

İtalyan otomobil devi Ferrari, geçtiğimiz ay yeni süper otomobili Ferrari SF90 Stradale ile çektiği videodan bir fragman paylaşmıştı. Fragmanda Ferrari ’nin SF90 Stradale ’si, yaklaşık 90 yıldır yarışların düzenlendiği Monako ’nun anlamsız caddelerinde çabuk bir şekilde dolaşıyordu.

Bu sene Monako ’da düzenlenecek F1 Monako Grand Prix ’i, 66 yıldır ilk önce koronavirüs nedeniyle iptal olmuştu. Ancak Ferrari gerçi bu etkinliği bir şekilde kutlamak istiyordu. Şirket, Scuderia Ferrari F1 takımının ikinci pilotu Charles Leclerc ’i ve Fransız film yönetmeni Claude Lelouch ’u bir projeye çağırdı.

Kısa film yayınlandı:

ferrari

Film ekibi ve Ferrari yetkilileri, Le Grand Rendez-Vous isimli bu kısa filmi çekebilmek için bir araya geldiler. Ferrari SF90 Stradale ’nin Monako caddelerinde F1 rotasında bütün hızıyla yol aldığı görüntüler sonunda yayınlandı. 1.000 beygir gücüne sahip V8 motorlu hibrit araç, Monako caddelerinde muhteşem görüntüler ortaya çıkardı.

Kısa filmin çekimleri, adi şartlarda F1 Monako Grand Prix ’inin düzenleneceği tarih olan 24 Mayıs ’ta başladı. 17 karakter film ekibi, Ferrari SF90 Stradale ’nin tüm gücünü ekrana yansıtabilmek için var güçleriyle çalıştı. Kendi memleketinin sokaklarında Ferrari süren Charles, yolda geçerken aralarında Prens Albert ’in de bulunduğu birkaç kişiyi de yanında aldı.

ferrari

Koronavirüs nedeniyle Monako caddeleri zaten trafiğe kapalıydı. Dolayısıyla film ekibinin işi bu konuda daha kuytu oldu. Bu olaylar sonucunda bu sene Monako caddelerinde F1 araçlarının uğultusu yerine yalnızca Ferrari SF90 Stradale ’nin uğultusu duyuldu.

Ferrari tarafından yayınlanan kısa film her ne kadar SF90 Stradale ’nin yolda gidişini ve Charles Leclerc ’in sürüşünü fazla güzel bir şekilde yansıtsa da kısa film, konu ve kasıt açısından fazlasıyla ışıltısız gibi. Zira kısa filmde gözüken karakterlerin ne yaptıkları ve ne için orada oldukları hiçbir şekilde açıklanamıyor.

Ferrari’nin kısa filmi:

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir