Anasayfa / Genel / Far Cry 6, Önceki Oyunlara Kadar Daha Egzotik Bir Bölgede Geçebilir

Far Cry 6, Önceki Oyunlara Kadar Daha Egzotik Bir Bölgede Geçebilir

Ubisoft, geçtiğimiz günlerde yayınladığı 4. çeyrek raporunda, şirketin 2020 yılı ile 2021 aralarında 5 adet AAA oyun piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Yayıncıdan gelecek 4 yeni oyunun Assassin’s Creed Valhalla, Rainbow Six Quarantine, Watch Dogs: Legion ve Gods & Monsters olduğu zaten biliniyor. Ama beşinci oyunun ne olduğu hala giz.

Ortaya meydana çıkan bir sızıntı, Ubisoft’un listesindeki son oyunun Far Cry 6 olacağını öne sürüyor. Game Reactor’un paylaştığı haberde, bir sonraki Far Cry oyununun ABD’de değil, daha egzotik bir bölgede geçeceği iddia ediliyor. Serinin son oyunları Far Cry 5 ve Far Cry New Dawn’ın birer yıl arayla geldiği düşünüldüğünde, Far Cry 6’nın yakında duyurulması sürpriz olmaz.

Ubisoft, Far Cry 6’da Kuzey Amerika’dan uzaklaşacak

far cry new dawn

Gelen bilgilere kadar Ubisoft, nisan ayından önce yeni bir oyun piyasaya sürmeye planlanıyordu ve bu oyun Far Cry olacaktı. Ancak oyunun duyurusu koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. Sızıntıda, Far Cry 5’in Kuzey Amerika ortamını beğenmeyenlerin yeni oyunu daha göz alıcı bulacağı belirtiliyor. Yani Far Cry 6, daha doğal ve yaban hayatı olan bir bölgede geçebilir.

Far Cry serisi, geçmişte bilhassa Far Cry 3 ve Far Cry 4’te Rook Adaları ve Kyrat gibi egzotik bölgelere odaklanmıştı. Far Cry 6’da tekrar aynı bir yaklaşım görebiliriz. Şimdilik laf konusu haberde daha artı detay verilmese de, 12 Temmuz’da gerçekleşecek Ubisoft Forward etkinliğinde daha fazlasını öğrenebiliriz. Şimdilik bütün bu ipuçlarını söylenti olarak almakta üstünlük var. Ancak fazla yakında Ubisoft’un Far Cry 6 ile karşımıza çıkması çok da uzaktan bir olanak değil.

Hakkında admin

Check Also

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan 'Darboğaz' Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

İşlemci ve Ekran Kartında Yaşanan ‘Darboğaz’ Sorunu Nedir, Nasıl Kontrol Edilir?

Eğer yüksek performans veren bir oyuncu bilgisayarına sahipseniz, daha yeni ve daha iyi bir ekran …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir