Anasayfa / Genel / Family Guy ’da 20 Yıldır Cleveland Karakterini Seslendiren Sanatçı Rolden Çekildi

Family Guy ’da 20 Yıldır Cleveland Karakterini Seslendiren Sanatçı Rolden Çekildi

Uzun süredir var olan ve George Floyd ’ün öldürülmesiyle ABD ’de bitmiş alevlenen Black Lives Matter (Siyahların Hayatı Önemlidir) akımı, yalnızca günlük yaşamda değil misafir etme sektöründe de etkilerini gösteriyor.

Akımın etkisini gösterdiği dizilerden bir her birine, 1999 yılında başlayan ve 18.sezonunu tamamlayan Family Guy oldu. Siyahi bir şahsiyet olan Cleveland Brown ’a sesiyle can varan Mike Henry, resmi Twitter hesabından yaptığı duyuruda bundan böyle Cleveland karakterini canlandırmayacağını söyledi.

“Siyahi bir şahsiyet siyahi birisi tarafından canlandırılmalı”

mike henry clevland tweeti

Mike Henry, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Family Guy ’da Cleveland ’ı 20 sene her tarafında yenilenmek benim için bir onurdu. Bu karakteri seviyorum oysa siyahi karakteri siyahımsı birisi canlandırmalı. Bu yüzden rolden çekiliyorum” ifadelerini kullandı.

Henry, 1999 yılında başlayan dizinin inşa taşlarından bir tanesiydi. Cleveland haricen dizide gözüken Herbert ve Consuela gibi karakterlere de sesiyle can veren Henry, yazar ve ortak yapımcı koltuğunda da oturuyordu. Henry, hem Family Guy ’ın bağlı dizisi olan The Cleveland Show ’un da ortak yapımcıları aralarında bulunuyordu.

the simpsons

Family Guy, bu konuda kimsesiz da yok, 1989 yılında başlayan The Simpsons ’ta da benzer bir değişim kapıda. Dizinin yayınlandığı kanal olan Fox, bundan daha sonra dizide beyaz olmayan karakterlerin beyaz aktörler göre canlandırılmayacağını açıkladı. Keza Adult Swim dizisi Big Mouth ’ta da benzer bir durum yaşandı. Jenny Slate, melez bir kişilik olan Missy Foreman-Greenwald ’u seslendirmeyeceğini açıkladı.

Family Guy ’daki bu değişikliğin etkileri ne olacak, Cleveland karakterine sesiyle can verecek bir aktörün bulunması ne kadar sürecek hemen şimdi bilinmiyor. Ancak IGN ’de yer alan habere göre Henry ’nin 19. sezondaki bir takım bölümlerin seslendirmelerini yapmış olma ihtimali bulunuyor, dolayısıyla bu bölümlerin her yerde seslendirilme ihtimalleri yüksek.

Hakkında admin

Check Also

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Enes Batur, 2 Yıl Önce Spor Otomobiliyle Kaza Yapanlarla Dalga Geçmiş

Geçtiğimiz günlerde seyir halindeyken oldukça tehlikeli bir kaza geçiren ve deyim yerindeyse ölümden dönen Enes …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir