Anasayfa / Genel / Facebook’un Android Uygulamasına Karanlık Mod ve Koronavirüs Takibi Geliyor

Facebook’un Android Uygulamasına Karanlık Mod ve Koronavirüs Takibi Geliyor

Facebook‘un başlıca uygulaması haricindeki Facebook Lite, Messenger ve Instagram gibi uygulamalarının yanı sıra masaüstü uygulamasının da karanlık mod özelliğine sahip olduğunu biliyoruz. Bildiğimiz öteki bir şey de, Facebook’un Android uygulaması için karanlık mod özelliğini uzunca bir süredir geliştirdiği. 9to5Google’da bulunan habere bakılırsa Android’deki Facebook uygulaması için nihayet karanlık mod özelliğine sahip olacağız. Karanlık modun yanı sıra diğer yeni özellikler de yayınlanmaya hazır.

Mobil uygulamadaki karanlık modun renk düzeninin, masaüstü uygulamasındaki renk düzenine benzediği görülüyor: Koyu gri bir arkadaki plan ve başvuru baştan başa görülen mavi vurgular. Yeni uyarlamanın Android 10‘un sistem çapındaki karanlık moduna da ahenk gösteriyor. Bunun yanı sıra uygulamanın içinde de karanlık modu manuel olarak teftiş edebiliyorsunuz. Yeni moddan ekran görüntüleri, özelliğin bundan böyle son aşamasına geldiğini gösteriyor.

Koronavirüs takip özelliği de geliyor

Karanlık mod

Facebook, karanlık modun yanı sıra uygulamasına koronavirüs takip özelliği de ekliyor. Bu peşine düşüp takip özelliği, sizin bölgenizdeki koronavirüs olgu sayısını peşine düşüp takip ederek size bildiriyor. Takipçi, verileri üç haftaya değin gösteriyor. Sayfanın başında da dünya çapında doğrulanmış vaka sayısını görebiliyorsunuz.

Koronavirüs takip

Bu iki özelliğin yanı sıra, Facebook’un bir öteki yeni özelliği de gürültüsüz mod. hemen iOS Facebook uygulamasında bulunan bu gürültüsüz mod bir uçtan bir uca hemen olan bildirimleri ve bildirim noktalarını sessize alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, ‘Scheduled Quiet mode’ (Programlanmış Sessiz Mod) ile birlikte Gürültüsüz Mod için bir rutin tespit seçeneğiniz de mevcut olacak.

Sessiz mod

Facebook, nisan ayında sessiz mod özelliğini iOS için yayınlarken Android için de haziran ayına işaret etmişti. Görünüşe bakılırsa sosyal ağ devi sözünde duracak. aynı zamanda, Facebook’un karanlık mod ve diğer iki özelliği daha geniş bir şekilde yayınlayacağına ilişkin planlarını açıklamasını beklemek zorundayız.

Hakkında admin

Check Also

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Redmi Note 10 4G, 3C Sertifikası Aldı

Geçtiğimiz ay ‘M2010J19SC’ model numaralı 4G destekli bir Xiaomi akıllı telefon, Çin’in MIIT veri tabanında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir