Anasayfa / Genel / Facebook ve Instagram’daki Yasaklı Bir Konu Etiketinin Yanlışlıkla Engellendiği Açıklandı

Facebook ve Instagram’daki Yasaklı Bir Konu Etiketinin Yanlışlıkla Engellendiği Açıklandı

Facebook, ayrıca Instagram keza de Facebook’ta mart ayı başında Hindistan ’daki bir inanış olan Sihizm ’e mensup insanların kullandığı #sikh etiketi engellemişti. Etiketin engellenmesinin peşinde konuyla ilgili paylaşımda bulunan sosyal ağ kullanıcıları, geri bildirimlerde bulunarak etiketin yeniden açılmasını istediler.

Yaklaşık üç aylık yasağın peşinde dün Facebook, #sikh etiketiyle ilgili izah etme yaptı. Facebook ’un açıklamasında etiketin yanlışlıkla engellendiği belirtildi ve “Sorunu araştırdık ve ekiplerimiz kadar yanlış bir şekilde gözden geçirilen bir raporun arkasında 7 Mart ’ta bu etiketin yanlışlıkla engellendiğini tespit ettik” denildi. 

Facebook Instagram hashtag

Açıklamanın arkasından etiket Instagram ’da her tarafta kullanıma açıldı. Facebook da ise etiketin baştan kullanıma açılması biraz daha uzun sürdü. Kullanıcılar, sikh etiketinin Facebook’un açıklamasından birkaç saat sonra anca kullanıma açıldığını bildirdiler. 

Facebook #sikh etiketinin yanlışlıkla yasaklandığını açıklasa da engelin neden 3 ay boyunca sürdüğünü belirtmedi. Instagram açısından bakıldığında ise bu olay ilk yok. Daha önce de Instagram ’da bir takım etiketler yanlışlıkla engellendi. 

Facebook Instagram hashtag

En son bu haftanın başında kullanıcılar, ABD ’de devam eden eylemlerin sosyal medya ayağı sayılabilecek #blacklivesmatter etiketini bir vakit kullanamadılar. Instagram ’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada etiket üstünde çalışmaya devam edildiği, etiketi kullanmada sorun yaşayan sayısının azaldığı belirtildi.

Hakkında admin

Check Also

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Ubisoft, Far Cry 6 ve Rainbow Six Quarantine, Covid-19 Nedeniyle Erteledi

Fransız oyun stüdyosu Ubisoft, çeyrek sonuçlarını açıkladığı sırada iki yaklaşan iki önemli oyunu hakkında da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir