Anasayfa / Genel / Facebook ve Instagram, Hikayeler Kısmına Yeni Bir Özellik Getiriyor

Facebook ve Instagram, Hikayeler Kısmına Yeni Bir Özellik Getiriyor

Facebook ve Instagram, yeni hikayeler özelliğiyle öyle fazla kişinin eleştirilerine maruz kalacak gibi görünüyor. Bir vakit önce başlatılan hikayelerin peşinde meydana çıkan reklamlar gibi acilen de kullanıcıların tanıyor olabileceği kişilerin gösterileceği söylendi. Tanıyor olabileceğiniz kişiler sekmesi, pek fazla Facebook kullanıcısının muhtemelen bildiği ve insanların birbiriyle bağlantı kurmasını hızlandıracak bir nitelik ama bu şekilde çoğunlukla görünecek olması nasıl tepkilere sebep olacak hemen şimdi bilinmiyor.

Facebook için yeni gelen güncellemenin Instagram hesapları için de geçerli olduğunu anlatmak doğru olur. Yani Instagram kullanıcıları da çok yakında izledikleri hikayelerden sonradan gelen reklamların yanına üstelik tanıyor olabilecekleri şahısların önerilerini görecek. Konuyla ilgili yorum yapan uzmanlarsa bu durumun şirketlerin yararına olduğunu ve platformlara olan katılımı artırmak için güzel bir adım atıldığını belirtiyor. Yani karşılıklı karar bu durumun bilgece olduğu yönünde.

Güncelleme çok yakında iki uygulamaya da gelmeye başlayacak:

facebook instagram tanıyor olabileceğin kişiler

“Facebook, acilen hikayeler arasında ‘tanıyor olabileceğin kişileri’ gösteriyor (bir reklam gibi)'”

Demin yeni olduğu söylenen bu güncellemenin fazla yakında bütün kullanıcılara geleceği de aktarılıyor. Twitter üzerinden konuyla ilgili bahşedilen haberlerde özelliğin nasıl görüneceği de bazı görseller yardımıyla insanlara tanıtılmış durumda. Facebook bu kararı vermişken ve uzmanlar da yeni özelliği yararlı bulduklarını söylemişken son laf kullanıcılara düşüyor. Bir Takım kullanıcıların yeni hikayeler özelliğini asap bozucu ve ürkütücü bulduğunu da ekleyelim.

Bütün bunların yanına yakın gelecekte iyileştirmelerle birlikte geleceği söylenen bu nitelik, Facebook ’un benimsediği yenilikçi yaklaşıma misal olarak gösteriliyor. Şirketin böylece fazla yeni alıştırma yaptığı ve güncelliği yakalamak adına pek fazla özellik deneme ettiği de söyleniyor. İlerleyen günlerde durumun son adımda nasıl şekilleneceğini ve yeni özelliği deneyimlemeye başlayan kullanıcıların yorumları aleyhinde şirketlerin nasıl bir tavır sergileyeceğini daima beraber takip edip göreceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir