Anasayfa / Genel / Facebook, Gündeme Dair Tahminlerin Paylaşılacağı Forecast Uygulamasını Test Etmeye Başladı

Facebook, Gündeme Dair Tahminlerin Paylaşılacağı Forecast Uygulamasını Test Etmeye Başladı

Geleceği kavramak imkansız. Buna rağmen Facebook’un yeni Forecast uygulaması, kullanıcıların gündeme dair tahminler yaparak öngörülerini paylaşmasını amaçlıyor. Facebook’un dahili Ar-Ge grubu NPE Team göre geliştirilen yeni bir proje olan Forecast, kullanıcıların dünyadaki manâlı olayların sonucunu tahmin etmesi üstüne kuruldu.

Forecast’in iOS uygulaması, acilen kullanıcıların davetle katılabildikleri bir beta aşamasında ve acilen sadece ABD ve Kanada konumlarındaki kullanıcılar göre test ediliyor. Forecast ’te kullanıcılar, olaylar hakkında tahminlerde bulunabilecek, sorular sorabilecek, anketler yapabilecek ve tartışmalar açabilecekler.

Facebook’un yeni uygulaması Forecast, şimdilik iOS’te test ediliyor

facebook forecast

Forecast uygulaması üzerinden yapılan tahminler ve ilgili tartışmalar, Forecast web sitesinde herkesin erişimine açık olacak ve kullanıcılar kadar paylaşılabilecek. Facebook, geçtiğimiz günlerde uygulamayı minik bir grup çalışanıyla dahili olarak test etti ve çalışanların yaptığı birincil tahminler, uygulamanın lansmanındaki esas içeriği oluşturuyor.

Facebook hemen afiyet, araştırma ve akademik toplulukların üyelerini COVID-19 salgını ve dünya üzerindeki etkisi hakkında tahminler yapmaya ziyafet ediyor. Varsayım ve sorular, Forecast ekibi kadar Facebook’un Kalabalık Standart’larına kadar inceleniyor. Bu Nedenle Forecast, korku söylemi, güç, ırkçılık ve cinsiyetçilik gibi olumsuz davranışların önüne geçerek güvenilir bir platform olmayı hedefliyor.

Forecast, kullanıcıların tahminler yapabildiği bir sosyal ağ platformu

facebook forecast

Kullanıcılar tahminler yapabilmelerinin yanı sıra tahminleri oylayabilecek. Hem uygulamada  puan kazanabilecek ve kazandıkları puanlarla gündemdeki konular hakkında sorular sorabilecek ve yine tahminlerde bulunabilecekler. Facebook’un sahte haberler, entrika teorileri ve reel olmayan içeriklere engel olamaması, Forecast için endişe verici görülse de puan sisteminin buna etkisinin nasıl yansıyacağını göreceğiz.

Betaya katılmak isteyenlerin, Forecast Beta Testers adlı Facebook grubuna katılım ricası gönderdikten sonradan, uygulamayı iOS mağazasından indirerek davetiye beklemeleri gerekiyor. sırası gelmişken, tahminlerin resmi Forecast web sitesinde nasıl şekillendiğini buradan kontrol edebilirsiniz. Betanın şu anda sadece ABD ve Kanada’daki kullanıcılara açıldığını tekrar hatırlatalım.

Forecast ilan videosu:

Hakkında admin

Check Also

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin Polisi, 4,2 Milyar Dolar Değerinde Kripto Paraya El Koydu

Çin’de bugüne kadar 109 kişinin tutuklandığı PlusToken soruşturması geçtiğimiz gün Çinli yetkililerin büyük bir kararına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir