Anasayfa / Genel / Facebook, Gruplarda Irk ve Sosyal Problem Tartışmalarının Yönetimi İçin Öneriler Paylaştı

Facebook, Gruplarda Irk ve Sosyal Problem Tartışmalarının Yönetimi İçin Öneriler Paylaştı

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri ’nde George Floyd isimli vatandaşın polis tarafından öldürülmesi, ayrıca ABD içinde hem de dünyada büyük tepki toplamıştı. ABD ’de ve dünya genelinde birçok ülkede insanlar, ırkçılık karşıtı protestolar düzenleyerek tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar.

ABD ’de yaşanan olay ırkçılığın bardağı taşıran son örneği olunca birçok şirket kendi platformlarında ırkçı paylaşımları engelleme ve ırkçılığa tepki çekmek üzere yeni önlemler aldı ve insanlara tavsiyeler verdi. Irkçılığa karşı ne yapılması gerektiğine dair tavsiye veren bir şirket de Facebook oldu.

Facebook’tan tartışmaların yönetimi için öneriler:

facebook

sosyal medya devi Facebook, platformda bir topluluğun yöneticisi olan kişilere topluluklarını ırkçı ve sosyal problemlere karşı nasıl yönetmeleri gerektiğini anlatan bir takım öneriler verdi. Platform, bu konuda Facebook ’un kullanımda olan bir takım araçlarını da yöneticilere önerdi.

Facebook ’un yöneticilere sunduğu öneriler, bir idareci olarak herhangi bir tartışmayı sonlandırmadan önce herhangi bir konu hakkında olduğu gibi kavga konusunu da önemsemeniz gerektiğiyle başlıyor. Şirket, topluluğunuzun insanlar ve sosyal problemler hakkındaki tartışmalara nasıl yaklaşması gerektiğini belirlemeniz için araştırma yapmanızı da istiyor.

facebook

Facebook ’un bir diğer tavsiyesiyse topluluğunuzun yöneticilerinin farklı alanlara yönlendirilmiş insanlardan oluşması yönündeydi. Şirket, ‘etkilenen topluluklardan ’ birinde olan bir kişinin idareci grubunda olması gerektiğini belirtti. Bu sayede topluluğunuzun daha geniş bir kitleden oluşabileceğinin de altını çizdi.

Şirket, sunduğu öneriler arasında topluluğunuzda uyarı edilmesi gereken kuralları da yönetici ekibinizle hazırlamanız gerektiğine dikkat çekti. Buna kadar topluluğunuzda hangi paylaşımların onaylanacağı, tartışmaların nasıl şekillenmesi gerektiği ve hangi üyelerin hangi durumlarda topluluktan atılması gibi olaylar için kurallar belirlenmeli.

Hakkında admin

Check Also

Amiral Gemisi Katili OnePlus Nord’un DXOMARK Puanı Açıklandı

OnePlus, bundan yaklaşık 4 ay önce yeni amiral gemisi katili akıllı telefonu Nord’u tanımıştı. Şirketin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir