Anasayfa / Genel / Facebook, Eski Gönderilerinizi Silmenin Yeni Yolunu Açıkladı

Facebook, Eski Gönderilerinizi Silmenin Yeni Yolunu Açıkladı

SOSYAL MEDYA devi Facebook, senelerdir sahip olduğunuz ve kullandığınız sosyal medya hesabınızdaki eski ve gereksiz paylaşımlarınızı silmenizi sağlayacak ‘Gönderileri Yönet‘ isimli yeni özelliğini duyurdu. Bugünden itibaren kullanıcılara açılacak olan özelliğinin cümbür cemaat için etkin olma durumu birkaç hafta sürebilir.  

Hepimiz biliyoruz ki okuldan mezun olup iş aramaya başladığımızda ya da eski bir ilişkimiz bittiğinde o dönemlerdeki anılarımıza yönelik paylaşımlar silmek iyi olabiliyor. İşte Facebook da bunu bizim için daha kolay bir hâle getirerek bugünkü bizi daha iyi yansıtmamızı karşılamak istiyor.  

Eski gönderileri silmek artık çok kolay:

Facebook

Bildiğiniz üzere kullanıcılar daha önceki paylaşımlarını iyice silmek istediklerinde üçüncü parti kullanım ya da sitelere kullanmak zorundaydı fakat ‘Gönderileri Yönet‘ isimli bu yeni özellik ile eski tarihli gönderilerinizi etiketlenenlerin isimleri, içeriğin türü ve tarihine göre filtreleyebilirsiniz. Sunulan bu yeni vasıta bir uçtan bir uca profilinizde yıllar geçtikçe biriken paylaşım yığınını kolayca temizleyebilirsiniz.  

Tabii bu konuda endişeli olan kullanıcılar da var çünkü bazı kullanıcılar içerikleri kalıcı olarak silmek konusuna böylece sıcak bakmıyor. SOSYAL AĞ devi Facebook ’un bunun için de bir çözümü var. İsteyen kullanıcılar, içerikleri bütün olarak silmek yerine tıpkı Instagram ’da olduğu gibi arşivleyebilecekler. İçeriklerinizi silerseniz, silinen gönderilerin tamamı 30 gün sonradan daimi olarak ulaşılamaz hâle gelecektir. İsterseniz bunları elle anında silebileceğinizi de belirtelim.  

ABD merkezli sosyal ağ devi Facebook, her ne değin bunu yapma konusunda geç kalsa da sonunda kullanıcılarına bu konuyla ilgili bir çözüm sundu. Buna ek olarak işyeri, önceden son derece karışık olan gizlilik kontrollerini istemeyerek de olsa daha kolay ve elverişli hâle getirdi. Böylelikle kullanıcılar, daha önce kişisel verilerinin güvenliği konusunda duydukları endişelerini bir nebze de olsa azaltabilir. Siz de Facebook kullanıyorsanız belirlenmiş aralıklarla eski gönderilerinizi denetim etmenizi ve gerekenleri silmenizi nasihat ederiz. 

Hakkında admin

Check Also

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

PowerPoint Alternatifi 8 Sunum Hazırlama Programı

Microsoft PowerPoint, ilgi çekici sunumlar hazırlamak için güzel bir sunum hazırlama programı olmasına rağmen pek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir