Anasayfa / Genel / Eski Windows Patronu, iPad Pro’yu Masaüstü Bilgisayar Haline Getirdi

Eski Windows Patronu, iPad Pro’yu Masaüstü Bilgisayar Haline Getirdi

Apple, iPad Pro tabletinin işlevsellik açısından dizüstü bilgisayarlara epey yaklaştığını öne sürüyor, çünkü teknoloji devinin portatif cihazı, çoğu dizüstü bilgisayardan daha yüksek performans gösteriyor. Bir Takım halk bu iddiaları kabul etmese de, iPad Pro’yu masaüstü bilgisayar olarak kullananlar zeka var.

Microsoft’un Windows Bölümünün eski başkanı Steven Sinofsky, iPad Pro’nun bir masaüstü bilgisayar gibi kullanılabileceğini gösterdi. 2012 yılının sonlarında şirketten ayrılmadan önce Windows 8’i kullanıcılara sunan Sinofsky, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda iPad Pro’yu yeni masaüstü bilgisayarı olarak tanıttı.

Masaüstü bilgisayar olarak kullanılan iPad Pro

ipad pro masaüstü

Masaüstü sisteminde 256 GB depolama alanına sahip iPad Pro kullanan Steven Sinofsky Twitter paylaşımında, “Video görüşmeleri için ikinci bir ekran olarak göstermek için sabırsızlanıyorum. Bir Blackmagic ATEM Mini aldım. Bunu ikinci bir video kaynağı olarak kullanacağım ve karışıma picture-in-picture deneyimi ekleyeceğim. Fazla hoş!” ifadelerine yer verdi.

Sinofsky, masaüstü bilgisayar olarak gösterdiği iPad Pro’yu asıl bilgisayarı olarak değil, ikinci ekran olarak kullanacak. Sistem ayrıca iPad Pro’yu monitör gibi göstermek için tasarlanan özel bir standın yanı sıra Magic Keyboard, trackpad ve Apple Pencil’ı da içeriyor. Microsoft, Surface RT’yi 2012 yılında piyasaya sürdüğünde Apple, klavye ve tablet birleşimini gülünç bulmuştu. Oysa sonunda kendisi de aksesuar seçeneklerini artırdı.

Hakkında admin

Check Also

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Çin, Sınır Ötesi Veri Akışında Yeni Süper Güç Haline Geldi

Bundan 19 yıl önce, 2001 yılında ABD, sınır ötesi veri akışlarında baskın ülke konumundaydı. O …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir