Anasayfa / Genel / Eski Bir Apple ve NASA Mühendisinin Oluşturduğu Engebeli Sincap Parkuru (Video)

Eski Bir Apple ve NASA Mühendisinin Oluşturduğu Engebeli Sincap Parkuru (Video)

Eski bir NASA ve Apple mühendisi olan Mark Rober, bir süredir YouTuber olarak hayatını sürdürüyor. 11.5 milyon abonesi için güzel videolar yaratıcı Rober, ara sıra haberlerimize konu olmayı da başarıyor. Bu defa alışagelmişin dışarıya bir içerikle abonelerinin karşısına çıkan mühendis, şirin bir kemirgen olan sincapların sahiden ne değin zeki olduğunu gözler önüne serdi.

Aslına bakacak olursak Mark Rober‘ın sincaplarla herhangi bir alıp veremediği yok. Rober, evinin arkadaki bahçesine kuşlar için bir yemlik oluşturmuştu. Ama sincaplar, kuşlar için hazırlanan bu yemliğe gelip onların yiyeceklerini çalıyorlardı(!) ve kuşlar da aç kalıyordu. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için harekete geçen Rober, ortaya eşsiz bir video çıkardı.

Mark Rober

Mark Rober birincil etapta, sincapların kuş yemlerine ulaşabilmeleri için bir engel yapmaya karar vermiş. Oysa sincaplar, kuş yemlerine ulaşabilmek için mucizevi bir uğraş gösterdiler ve Rober’ın engellerini aşmayı başardılar. Bu durumdan ilham bölge Rober, bu kez sincapları önemli anlamda zorlayacak bir parkur yapı etti. 

Mark Rober’ın şirin sincaplar için oluşturduğu parkur böyle görünüyor

Mark Rober

Rober’ın sincaplar için oluşturduğu parkurda yok değil. Labirentler, halatlı bölümler ve mancınık etapları da dahil almak üzere aklınıza gelebilecek her türlü zorluk bu parkurda bulunuyor. Ancak yolun sonunda, sincapların en fazla sevdiği yiyeceklerden bir her birine olan cevizlerle batmış bir kap bulunuyor. Bir De bir sincap, bu parkuru tamamlamayı başarırsa cevizle batmış kabın içerisinde serbestçe yaşayabiliyor.

Sevimli sincaplar, bir takım başarısız denemelere rağmen eski bir NASA ve Apple mühendisi olan Mark Rober’ın engebeli parkurunu aşmayı başardılar. Ortaya da izlerken keyif alacağınız bu video çıktı. Dilerseniz bundan böyle sizleri, Rober’ın laf konusu videosu ile baş başa bırakalım.

Hakkında admin

Check Also

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Opera Mini, Android’de 500 Milyon İndirmeyi Aştı

Android işletim sistemi oldukça uzun zamandır kullanımda ve ondan öncesine kadar giden çok fazla uygulama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir