Anasayfa / Genel / Epic Store ’un Ücretsiz Oyunlarla Elde Ettiği Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Epic Store ’un Ücretsiz Oyunlarla Elde Ettiği Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Havas Media ajansı, Epic Games Store ’un bütün oyuncuların dikkatini çeken 14 Mayıs ile 18 Haziran tarihleri aralarında gerçekleşen ‘The Vault’ bedava oyun kampanyası için şirketle bir ortaklık gerçekleştirmişti.

Grand Theft Auto V, Civilization VI, Borderlands: The Handsome Collection ve ARK: Survival Evolved gibi oyunların bedava olarak verildiği kampanyayla ilgili istatistiksel bilgiler ajans kadar paylaşıldı.

61 milyon aylık kullanıcı sayısı:

epic games store ücretsiz oyun etkinliği

DSOGaming ’de bulunan habere tarafından medya ajansı, 14 Mayıs ile 18 Haziran arasını kapsayan The Vault etkinliğinde ABD, Kanada, Japonya, Avustralya, Brezilya, Meksika, Arjantin, Şili, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İspanya ve Rusya ’nın da arasında bulunduğu 21 ülkeye odaklandı.

Etkinlik, kullanıcılarla ilgili istatistikler bakımından Epic Games Store ’un oldukça manâlı kilometre taşlarını geride bırakmasını sağladı. Çevrimiçi oyun mağazası, kampanyayla birlikte 61 milyon aylık faal kullanıcıya ve 13 milyon aynı zamanlı oyuncu sayısına ulaşmayı başardı.

epic games store

Açıklanan bu rakamlar, Epic Games Store ’u en büyük rakibi olan Steam ’e azıcık daha yaklaştırdı. Bilgisayar için en büyük çevrimiçi oyun mağazası konumunda bulunan Steam, 2019 yılında 95 milyon aylık kullanıcıya ulaşmıştı. Platform, 14 ila 20 milyon aralarında da eş zamanlı oyuncuya konut sahipliği yapıyor.

Haftalık ücretsiz oyun programı kapsamında büyük bir faaliyet düzenlemeyi planladıkları ve büyük oynadıklarını söyleyen Epic Games Store ’dan Steve Allison, “2020 ’de tarihi bir oranda artış kat ediyoruz. Epic Games Store ortakları, oyunlarını satmak için büyükçe bir oyuncu kitlesine sahip ve diğer platformların tersine gelirin %70 ’ini yok %88 ’ini alıyor” dedi.

Hakkında admin

Check Also

ABD'dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya'da Ortaya Çıktı

ABD’dekine Benzer Bir Monolit, Bu Sefer Romanya’da Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz hafta sizlere aktardığımız biz haberimizde, ABD’nin Utah eyaletindeki çorak bir arazide monolit bulunduğundan bahsetmiştik. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir