Anasayfa / Genel / Epic Games’e Özel Olan Satisfactory, Steam’e Geliyor

Epic Games’e Özel Olan Satisfactory, Steam’e Geliyor

2019 yılında Epic Games‘e özel olarak piyasa çıkan fabrika simülasyon oyunu Satisfactory‘nin geliştirici ekibi Coffee Stain Studios, geçtiğimiz Şubat ayında oyunun Steam‘e geleceğini duyurmuştu. Aylar süren bekleyişin ardındaki şirket, oyunun 8 Haziran tarihinde Steam raflarında yerini alacağını duyurdu. Açık dünyayı da içinde barındıran Satisfactory’de oyuncular, tanıdık olmayan bir gezegeni keşfediyor, bu gezegen üzerindeki hammaddeleri toplayabiliyor ve bu topladıkları hammaddeler ile fabrikalar yapı edip tüm ihtiyaçların üretimini otomatik bir ışık halkası getirmeye çalışıyor.

Coffee Stain Studios ekibinden Snutt, “Biliyorum, şu asıl değin Satisfactory’nin Steam’e devlete ait geliş tarihini açıklayamamış olmamız asap bozucu bir şart. Neyse ki şu anda buradayız ve 8 Haziran Pazartesi günü şüphesiz oyunu Steam’de yayınlıyoruz ve bu konuda çok heyecanlıyız.” sözleri ile yaşanan geç kalma için bir bakıma özür dilemiş oldu. Keza oyunun Steam’e gelişine özel olarak Satisfactory, yüzde 10 indirime de sahip olacak.

Satisfactory, bir süre daha ‘erken erişimde’ kalacak:

Oyunun Epic Games’de resmi çıkışının üzerinden neredeyse bir sene geçmiş olsa da oyun hâlâ ‘erken erişim’ durumunda. Geliştirici ekibin yaptığı açıklamalara kadar bu koşul, Steam üzerinde de devam edecek. Coffee Stain Studios’un dediğini göre oyun, ‘oyunun her yerde olduğunu düşündüklerine değin’ erkin erişim aşamasında kalacak. Bu da bize geliştirici ekibin oyuna eklemek istediği şeylerin listesine bakacak olursak, Satisfactory daha uzun süreler erken erişim aşamasında kalacak gibi görünüyor.

Emrindeki ki oyunun erken erişim durumunda olması ve uzun vakit bu erken erişimde kalacak olmasını öyle de bir şey açıklama etmiyor. Satisfactory, erken erişim hâliyle bile büyükçe ve oyunculardan gayet olumlu geri dönüşler almış bir oyun. Keza gelişticrici ekibin yaptığı açıklamalara kadar de oyun büyümeye devam edecek. Satisfactory Steam sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir