Anasayfa / Genel / Epic Games: Ücretsiz Oyun Kampanyalarımız, Steam’in Satışlarını da Artırıyor

Epic Games: Ücretsiz Oyun Kampanyalarımız, Steam’in Satışlarını da Artırıyor

Dünya çapında fenomene dönüşen meşhur Battle Royale oyunu Fortnite ’ın arkasındaki geliştirici stüdyo olan Epic Games, Steam ’in liderliğindeki dijital oyun pazarına Aralık 2018 tarihinde Epic Games Store adındaki mağazası ile giriş yapmıştı. 

Platform, sektöre gösterişli bir antre gerçekleştirmek için her hafta perşembe günleri özel olarak bir oyunu kullanıcılara bedava sunma kararı almıştı. Hatırlayacağınız üzere, geçtiğimiz haftalarda GTA 5 ve Civilization VI gibi oyunların bedava olarak sunulması, Epic Games Store ’un kısa süreliğine çökmesine dahi niçin olmuştu. 

Geçtiğimiz haftalarda GTA 5’in bedava olması, Epic Games Store’un kısa süreliğine çökmesine neden olmuştu

GTA 5

GameSpot ile konuşan Epic Games CEO ’su Tim Sweeney, açıldığından bu yana düzenli olarak bedava oyunlar sunan Epic Games Store ’un, oyunculara yeni türleri sevdirdiğini söyledi. Buna ek olarak Sweeney, oyunların kesin bir süreliğine bedava olarak sunulduktan daha sonra Steam gibi bulundukları öteki platformlardaki satışlarını artırdıklarını açıklama etti.

Yukarıda da söylediğim gibi, Epic Games Store ’un bedava oyunları, az bilinen indie yapımlardan GTA 5 gibi popüler oyunlara dek fazla geniş bir yelpazeye sahip. Hem mağazanın yüksek profilli oyunları ücretsiz sunması, Epic için karlı bir medya çalışması oluyor. Zira keza platforma katılım artıyor ayrıca de stüdyonun reklamı yapılıyor. Anlayacağınız bir taşta iki kuş.

Epic Games Store’un kampanyaları, rakiplerinin satışlarını da artırıyor

epic games store steam

Epic Games Store ’un şu anki ücretsiz oyunu Borderlands: The Handsome Collection. Normal fiyatı 124 TL olan oyunu, 4 Haziran saat 17.59 ’a değin indirerek sonsuza dek ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Platformun bu hafta perşembe günü bedava olarak dağıtacağı oyunun ise Ark: Survival Evolved olacağı belirtiliyor.

Hakkında admin

Check Also

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam Sonbahar İndirimi Başladı: Sağlam İndirime Giren 10 Oyun

Steam’in her sene düzenli olarak yaptığı indirimler, ülkemiz dahil tüm dünyada ilgiyle takip ediliyor. PC …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir