Anasayfa / Genel / En İyi 15 Ücretsiz Hayatta Kalma Oyunu

En İyi 15 Ücretsiz Hayatta Kalma Oyunu

Survival‘ veya Türkçedeki ifadesiyle ‘hayatta kalma oyunlarına yönelik rağbet gün geçtikçe artıyor. Bilhassa H1Z1 ve PUBG ile başlayan ‘Battle Royale’ çılgınlığı, hayatta kalma oyunlarına yönelik talebi büyük bir oranda arttırmış durumda. Haliyle talebin böylesine çılgın seviyelere çıktığı bir vakitte, oyun üreticileri de birbirinin kopyası yüzlerce oyun piyasa sürdü, sürmeye de devam ediyorlar.

Dolayısıyla, hayatta kalma oyunları nezdinde böylesine bir ‘oyun kirliliği’ oluşmuşken, oyuncuların iyi oyunlara ulaşması gün geçtikçe zorlaşıyor. Biz de bu yüzden, bu türü halihazırda seven ya da ilk olarak deneyimlemek isteyenlerin kolayca oynayabileceği bedava hayatta kalma oyunlarının peşine düştük. 

En iyi hayatta kalma oyunları:

​Fortnite Battle Royale Realm Royale StayOut Fallout Shelter theHunter Classic Call of Duty: Mobile Last Day on Earth: Survival Stormfall: Saga of Survival     Rebel Inc. LifeAfter: Night falls Westland Survival – Cowboy RPG* Grim Soul: Dark Fantasy Survival Survival: Wasteland Zombie ARK: Survival Evolved Dead Trigger 2

Fortnite Battle Royale

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Android, iOS, Microsoft Windows, Nintendo Switch, Mac OS Çıkış yılı: 2017

Epic Games ’i bugüne getiren amiral gemisi Fortnite Battle Royale, ne süre bir battle royale oyununa dönüştü, kısa süre içerisinde büyük kitlelere erişti. Şu an dünyanın en popüler birkaç oyunundan biri olan Fortnite Battle Royale, öncelikle PC oyuncuları elde etmek üzere, konsol ve mobil platformlarındaki oyuncularına güzel bir ‘hayatta kalma’ deneyimi sunuyor. 

Realm Royale

Realm Royale

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows Çıkış yılı: 2018

PUBG ’nin az kalsın battle royale türünü tüm dünyaya empoze etmesiyle başlayan furyaya, 2018 yılında Realm Royale de katılmıştı. İlk çıktığında oldukça ses getiren oyun, olağandışı kimyası ve mekanikleri baştan sona özellikle cartoon işleri seven oyuncuları etkilemişti. Vakit içerisinde dağıtılmış güncellemeler bölge oyun, ücretsiz bir şekilde deneyimlenebilecek yegane hayatta kalma oyunları arasında. 

StayOut

Stay Out

Platform: Microsoft Windows Çıkış yılı: 2019

2019 yılında Steam üzerinden piyasaya sürülen StayOut, her ne dek insanlarda kafa karışıklığı yaratsa da bedava bir şekilde oynanabilecek en iyi hayatta kalma oyunları arasında değerlendirilebilir. Bu yüzden oyuna fırsat vermekte menfaat var.

Fallout Shelter

Fallout Shelter

Platform: Android, Nintendo Switch, iOS, PlayStation 4, Xbox One, Microsoft Windows Çıkış yılı: 2015

Fallout ’un üreticisi Bethesda Game Studios kadar geliştirilen bu tuhaf oyunun büyük bir hayran kitlesi var. Bir inşaat ve yönetim simülasyonu olan bu oyun, hayatta kalma deneyimini öbür bir konseptte sunuyor. Oyun Windows PC ’nin dışarıya birçok platformda da bulunuyor. Kolay bir şekilde edinip oynayabilirsiniz. 

theHunter Classic

theHunter Classic

Platform: Microsoft Windows Çıkış yılı: 2014

theHunter Classic bir avcılık oyunu. Avalanche Studios tarafından geliştirilen ve piyasaya sürülen oyun açık bir dünyada geçiyor. Yapmanız gereken tek şey, hoş olmayan bir şekilde hayvanları avlamak ve bu zaman zarfında hayatta kalmak. 

Call of Duty: Mobile

Platform: Android, iOS Çıkış yılı: 2019

PUBG Mobile ’ın ülkemiz dahil çoğu dünyada büyük bir oyuncu kitlesine kavuşmasıyla birlikte, Activision, yeniden PUBG ’nin mobil versiyonlarını üreten ve yayınlayan Tencent Games ile meslek birliğine gitti ve Call of Duty ’nin mobil versiyonunu yayınlandı. Eğer PUBG Mobile ’dan sıkıldıysanız ve battle royale türünde öbür mekaniklere sahip bir oyun oynamak istiyorsanız CoD Mobile ’ı deneyebilirsiniz. 

Last Day on Earth: Survival

Platform: Android, iOS Çıkış yılı: 2017

Last Day on Earth: Survival, apokaliptik zombi temalı bir hayatta kalma oyunu. Mobil hayatta kalma oyunları aralarında epeyce popüler olan oyun, craft sistemi ve öteki özellikleriyle birlikte bir mobil oyundan daha fazlasını sunuyor. Diğer Taraftan ücretsiz, daha ne olsun.

Stormfall: Saga of Survival

     Platform: Android, iOS Çıkış yılı: 2019

Last Day on Earth: Survival ve Grim Soul: Dark Fantasy Survival oynayanların seveceği bu oyun, tekrar benzer temalara sahip. Toplayıcılıktan başlayarak yavaş yavaş oturmuş hayata geçtiğiniz oyunda, sizi tuhaf yaratıklar da bekliyor. 

Rebel Inc.

Rebel Inc.

Platform: iOS, Android, Microsoft Windows Çıkış yılı: 2019

Varsayım edeceğiniz üzere, Rebel Inc., Plague Inc. ’i yapan ekipten çıktı. Plague Inc. ’te küresel çapta bir salgını organize ederken, Rebel Inc. ’te ise siyasi önderlik yapıyorsunuz. Amacınız, toplumsal ve ekonomik refahı sağlamak. Oyun her ne değin ilk etapta Plague Inc. ’te olduğu gibi kolay gelse de aslında oldukça baskı. Bu yüzden birazcık mesai harcamanız gerekecek. Strateji tabanlı hayatta kalma oyunu oynamak isterseniz, Rebel Inc. bu meslek için biçilmiş kaftan. 

LifeAfter: Night falls

Platform: Android Çıkış yılı: 2019

LifeAfter: Night falls da Last Day on Earth: Survival gibi bir zombi oyunu. Büyük bir salgın sonrası zombiye dönüşen insanların arasında hayatta kalma mücadelesi veriyorsunuz. Bu salgın günlerinde, deneyimleyebileceğiniz ideal bedava hayatta kalma oyunlarından biri LifeAfter.

Westland Survival – Cowboy RPG

Platform: Android, iOS Çıkış yılı: 2018

Helio Games ’in çıkardığı Westland Survival – Cowboy RPG, muadilleri kadar çok bilinmiyor. Salgın günleriyle birlikte Türkiye ’deki kullanıcı sayısı büyüyen oyun, en iyi bedava hayatta kalma oyunlarından biri.

Grim Soul: Dark Fantasy Survival

Platform: iOS, Android Çıkış yılı: 2018

Stormfall: Saga of Survival başlığında da bahsettiğimiz Grim Soul, bu türü sevenler için öbür bir atmosfer ve oynanış sunuyor. Yine zombilerle çevirili olmamız karşın, bu sefer işin içine orta çağa özgü mekanikler ve eşyalar dahil oluyor. Bu yüzden günümüzde veya gelecekte geçen salgın kurgularından sıkıldıysanız bu oyuna bir baht verebilirsiniz. 

ARK: Survival Evolved

Platform: PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android, Microsoft Windows, Linux, Mac OS Çıkış yılı: 2015

Evet, ARK: Survival Evolved gerçekten ücretli bir hayatta kalma oyunu. Fakat sadece konsol ve PC ’de. Madfinger Games kadar Unity üstünde geliştirilen ARK: Survival Evolved, App Store ve Play Store üzerinden bedava bir şekilde oynanabiliyor. Kuşkusuz PC ve konsoldaki hayatta kalma deneyimine mobilde erişmeniz o kadar olası yok. Ama yine de oyuna bir şans vermenizde fayda var. Keza oyunun laf konusu platformlardaki puanı da oldukça yüksek.

Dead Trigger 2

Platform: Android, iOS, Web tarayıcısı, Windows Phone Çıkış yılı: 2013

Mobil FPS türünde besbelli dürüst akıcı oyun yokken Dead Trigger 2 vardı. Oyun 2013 yılından beri popülerliğini koruyor ve oynanış ve mekanik anlamda kendini yenileyen ve geliştiren güncellemeler alıyor. Eğer PUBG Mobile ve türevlerinden sıkıldıysanız, Dead Trigger 2 ’ya bir talih verebilirsiniz. 

Survival: Wasteland Zombie

Survival Wasteland Zombie

Platform: Android Çıkış yılı: 2019

Listedeki son ücretsiz oyunumuz da sahiden bir zombi oyunu. Evet, sıkıldınız biliyoruz. Ama hayatta kalma oyunlarından bahsediyorsak, bir de bedava olanlarını ele alıyorsak, ne eyvah ki zombilerin saldırısı altındaki bir dünyada kendimizi buluyoruz.

Hayatta kalma oyunları günümüzdeki salgın süreciyle birlikte popülerliğini hiç olmadığı dek arttırdı. Eğer sizin de oynamaktan hoşgörü aldığınız ücretsiz veya ücretli hayatta kalma oyunları varsa, yorumlara yazabilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

DOOM, Bu Sefer de Minecraft Koyunları Üstünde Oynandı [Video]

İlk olarak 2011 yılında PC’ye çıkan ve daha sonra yakaladığı devasa popülarite sayesinde neredeyse oyun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir