Anasayfa / Genel / Elon Musk: Tesla Semi Elektrikli Kamyonun Seri Üretim Zamanı Geldi

Elon Musk: Tesla Semi Elektrikli Kamyonun Seri Üretim Zamanı Geldi

Elektrikli otomobil endüstrisinde oldukça zinde bir konumda yer alan Tesla, tüm araç kategorilerine elektrikli motor getirmeye istikrarlı gözüküyor. Son olarak elektrikli kamyon olan Semi’den bahseden şirket, bu kamyonu henüz seri üretime almamıştı fakat Tesla’nın CEO’su Elon Musk, seri üretimin zamanının geldiğini düşünüyor. Musk’ın şirket çalışanlarına yolladığı bir not, çabuk üretimin yakında olduğunu ortaya koydu.

Elon Musk, “Tesla Semi elektrikli kamyonlarını olabildiğince çabuk üretime geçirmenin vakti geldi. Şu belli başlı dek sadece sınırlı üretimin yapılması, tasarımın birçok yönünü geliştirmemize imkân verdi” diyerek çalışanlarına müjdeli haberi verdi. Musk’ın sınırlı üretimden neyi kast ettiğiyse hemen şimdi bilinmiyor fakat şu başlıca dek sadece 2 adet Tesla Semi prototipinin yollarda görüntülendiğini söyleyebiliriz.

Şirket, Tesla Semi’nin üretiminin 2021 yılına kaydığını açıklamıştı:

Tesla Semi

Musk, “Akümülatör ve şiddet aktarım mekanizmasının üretimi Giga Nevada’da, öteki işlerin büyük bir çoğunluğuysa öbür eyaletlerde gerçekleşecek” diyerek çalışanlarına gönderdiği e-postasına devam etti. Daha önce, Tesla’nın elektrikli kamyon üretiminde kullanmak nedeniyle Gigafactory Nevada’da bir bölge kiraladığı ortaya çıkmıştı ve Musk’ın bu sözleri kiralama işleminin doğruluğunu gözler önüne serdi.

Tesla CEO’sunun imal için net bir tarih vermekten kaçınması da dikkat çekti. Kamyon ilk ortaya çıktığında seri üretim için 2019’u göze çarpan eden Tesla, sonradan bu tarihi 2020’nin son aylarında yapılacak eksik miktarda üretimle değiştirmişti. Şirket, 2020’nin ilk çeyrek açıklamalarında Tesla Semi’nin üretiminin 2021 yılına kaydığını açıklayarak otomobil tutkunlarını bir kere daha hayal kırıklığına uğratmıştı.

Musk, “Ben ve Jerome, bu şahane ürünü pazara getirmek nedeniyle sizlerle çalışacağımız için fazla heyecanlıyız” diyerek e-postayı bitirdi. Musk’ın bahsettiği Jerome, 2016’dan beri Tesla Semi programına da liderlik eden Tesla’nın Otomotiv Başkanı Jerome Guillen​.

Hakkında admin

Check Also

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

PlayStation 5, Her Kupanın Kilidi Açıldığında Sesinizi Kaydediyor

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz günlerde tüm dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir