Anasayfa / Genel / Elon Musk, Sürücüsüz Taksi Şirketi Zoox’u Aldığı İçin Jeff Bezos’la Dalga Geçti

Elon Musk, Sürücüsüz Taksi Şirketi Zoox’u Aldığı İçin Jeff Bezos’la Dalga Geçti

Tesla ve SpaceX kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’dan ‘sataşmaya’ devam ediyor. Musk’ın son kurbanı, Amazon CEO’su Jeff Bezos oldu. Bunun nedeniyse, Amazon’un sürücüsüz taksi hizmeti veren Zoox isimli şirketi 1,2 milyar dolara satın alması. Zoox’un Tesla’ya ilk elden muhalif olması beklenmese de, Amazon CEO’su Jeff Bezos’un, Musk’ın buluşu olan bir alanda oynamaya başlamayı hedeflemesi nedeniyle Tesla CEO’sunun alaylarından nasibini aldığı düşünülüyor.

Elon Musk, Financial Times’ın Zoox’un satışıyla ilgili haberini Twitter’dan alıntılayarak, ‘Jeff Bezos bir taklitçidir’ dedi. Bezos, ‘taklitçi’ (copycat) kelimesindeki ‘kedi’ (cat) kısmını ayırarak sarı bir kedi emojisi kullandı. Musk’ın Bezos’la dalga geçtiği tweetinin peşinde fazla sayıda Musk taraftarı bu tweeti kullanarak Bezos’la dalga geçmeye sürekli tweetler attılar. 

İşte Elon Musk’ın attığı Jeff Bezos’la dalga geçen tweet:

Elon Musk

Amazon’un Zoox’u satın almasıyla birlikte Tesla’ya karşı taraf olacağı düşünülse de iki şirket ilk elden örtüşen hizmetler sunmuyor. Zoox, Tesla’nın kendi ürünlerini ilk elden müşterilerle buluşturmasının aksine, paylaşımlı yolculuğa odaklanıyor. aynı zamanda Tesla ile Zoox aralarında daha önce de atışma yaşanmıştı. Musk, 2019 yılında yaptığı bir açıklamada kendi araç filosunun 2020 yılının ortalarına dek insan etkileşiminden tamamen kurtularak faaliyete geçeceğini söylemişti fakat Zoox kurucularından Jesse Levinson bunun imkânsız olduğunu belirtmişti. 

Levinson, insanlığın şimdiye kadar ürettiği uzaktan teftiş teknolojileri düşünüldüğünde Tesla’nın bunu yapabilecek tatmin edici sensör veya bilgisayara sahip olmadığını açıklama etmişti. Tesla’nın araçlarını ‘harika otomobiller‘ olarak nitelendiren Levinson, markanın otomatik pilot sisteminin ‘en iyisi’ olduğunu belirterek buna daha artı odaklanmalarının daha doğru olacağını savunmuştu.

Jeff Bezos

Elon Musk yakın zamanda Amazon’un COVID-19 üzerine yazılmış bir kitabı Kindle bölümünden kaldırmasını eleştirerek, “Amazon ’u parçalama zamanı. Tekelleşme kötüdür” ifadelerini kullanmıştı. 

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir