Anasayfa / Genel / Elon Musk, Rockstar Games ve GTA V ile Dalga Geçti

Elon Musk, Rockstar Games ve GTA V ile Dalga Geçti

Tesla ve SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter’da video oyunlarıyla dalga geçme alışkanlığına geri döndü. Musk’ın bu seferki hedefi ise keza hayli tanıdık, hem de bir süredir yapılan eleştiriler göz önünde bulundurulduğunda biraz haklı: Rockstar Games ve Grand Theft Auto V. Bu ayın başında, büyük P5 oyunları etkinliğindeki ekranda, Rockstar Games logosu görülmüştü. Bu olunca, çoğu kimse GTA VI ya da en azından Inkar Dead Redemption Remake, Bully 2, hatta Red Dead Redemption 2’nin yeni cins dağıtımını bekledi. 

aynı zamanda kimse beklediğini bulamadı. Oyun severlerin eline geçen, 2021 yılında PS5’e ve Xbox Series X’e gelecek olan GTA V ve GTA Online oldu. Varsayım edeceğiniz gibi, bu duyuru saygın eleştirilere ve tabii ki ‘meme’lere yol açtı. GTA V, 2013 yılında PS3 ve Xbox 360 için yayınlanmıştı. Oyun daha sonra Xbox One ve PS4’e geldi ve şimdi de, 7 yılın ardındaki üçüncü tür konsollar için yayınlanıyor. Görünüşe bakılırsa, Rockstar Games bu aşamada GTA V’in etinden ve sütünden faydalanıyor. Buna hakkı da var: GTA V, Minecraft’ın gerisinde tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olmasının yanı sıra, her ay hiç sektirmeden en iyi satan oyunlar aralarında yer alıyor.

Elon Musk fırsatı kaçırmadı

Elon Musk GTA V

Yani bu başarılı satmak grafiği düşünüldüğünde, Rockstar Games’in GTA V’i PS5 ve Xbox Series X için yayınlayacak olması pek de şaşılacak değil. Muhakkak, Rockstar Games’in hesaba katmadığı şey, Elon Musk’ın sazı eline alıp Twitter’da yayıncı ve oyunu ile dalga geçeceğini tahmin edememesiydi. Musk’ın, GTA V’in suyunu sıkan Rockstar Games görseli Twitter’da viral ülkü geldi şu esas kadar 133 bin retweet ve 786 bin civarı alkış aldı.

Bununla da yetinmeyen Musk, daha sonra bir tweet daha atarak, “‘Meme’leri denetçi, evreni de denetim eder” dedi:

Elon Musk

Bütün bunlardan önce, Elon Musk’ın aklında bir süredir GTA’nın olduğunu gösteren bir tweet daha atılmıştı. Musk bu tweetinde, “Tesla’da GTA oynayan birinin Tesla çalması sadece bir vakit meselesi” demişti:

Elon Musk GTA

Elon Musk, daha önce en sevdiği video oyunları aralarında Overwatch, BioShock, Mass Effect serisi, Fallout serisi ve Civilization serisi gibi oyunları saymıştı.

Hakkında admin

Check Also

Microsoft'tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft’tan Xbox Oyunları İçin Black Friday İndirimi Başladı: İşte İndirime Giren Oyunlar

Microsoft, Xbox kullanıcıları için Black Friday indirim kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birçok oyun indirime girerken …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir