Anasayfa / Genel / Elgato, Yayıncıların Hedeflendiği İlk USB Mikrofonları Wave 1 ve Wave 3’ü Duyurdu

Elgato, Yayıncıların Hedeflendiği İlk USB Mikrofonları Wave 1 ve Wave 3’ü Duyurdu

Herhangi  bir nedenle ses kaydı almanız gerekiyorsa mikrofonların ne dek kayda değer olduğunu bilirsiniz. İster Twitch gibi bir platformda yayıncılık yapın, ister vokal performansları kaydedin iyi bir mikrofona ihtiyacınız vardır. Hatta en basit podcastlerde bile mikrofon, genel kaliteyi oldukça etkiler.

Piyasanın şimdiye kadarki lideri Blue ’nun Yeti serisindeki modeller olmuştu. Bu mikrofonların bundan böyle USB mikrofon alanında yeni rakipleri var. Bu rakipler; Corsair ’ın birkaç sene önce satın adlığı ve yayıncılara öğüt ettiği Elgato ’nun Wave 1 ve Wave 3 modelleri.

Yayıncıları hedefleyen mikrofonlar:

wave 1

Arkasından Corsair desteği olsa da firmanın birincil kez USB mikrofon ürettiğini unutmamak gerekiyor. gerçi bu cihazlar hiç de kötü bir performans sergilemiyor. Keza Wave 1 keza de Wave 3 modellerinin hedefindeyse yayıncılar yer alıyor.

Temel olarak yayıncıların kullandığı mikrofonlar ‘condenser’ mikrofonlardan seçiliyor. Bu cihazlarda elektrik yüklenmiş iki plaka bulunur ve bunlardan biri hareketlidir. Hareketli olan plakaya diyafram, diğerine arka plaka adı verilir. Bu mikrofonların en manâlı avantajı, enerjik versiyonlara kıyasla fazla daha düşük sesleri fazla daha pak alabilmeleridir. 

Wave 1 modelinin ön tarafında bulunan arama butonu, aynı zamanda açma kapama işlevini de yerine getiriyor. Wave 3 ise bu işlemi bir sensörle gerçekleştiriyor, parmağınızı cihazın üstüne tutmanız tatmin edici oluyor. Her iki cihaz üstünde de ses alım seviyesini ve açısını belirlemeye yarayan butonlar yer alıyor.

Ses bozulmasını engelleyici teknoloji:

wave 3

Her iki mikrofonda da 3,5 mm kulaklık girişi bulunuyor, böylece sesi hemen duyabilmek mümkün oluyor. Wave 1 modelinde kullanılan örnekleme hızı, standart olan 48 kHz olurken Wave 3 için bu değerinde 96 kHz ’e çıkıyor. 

Elgato ’nun en manâlı özelliklerinden biri, sesteki bozulmayı alıkoymak için Clipguard adlı bir teknoloji kullanıyor olması. Bu teknoloji tamamen sesiniz, mikrofonun aralığından yüksekse aygıt sesinizi farklı bir panele veriyor ve bu panelden geçirerek filtreliyor. Böylece sesteki bozulmaları da engellemiş oluyor. 

Her iki mikrofon da Elgato ’nun sitesinde satışa çıktı. Wave 1, 130 dolara; Wave 3 de 160 dolara herif buluyor. Mikrofonların fiyatları da doğrudan Blue Yeti serisiyle rekabete gireceklerini gösteriyor. Mikrofon alma planınız varsa bu modellere de bir şans tahsis etmek isteyebilirsiniz.

Hakkında admin

Check Also

Alfa Romeo'nun 1950'lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Alfa Romeo’nun 1950’lerde Tasarlanan 3 Konsept Otomobili Açık Artırmaya Çıkıyor

Satış için tasarlanmış ancak hiçbir zaman üretilmemiş pek çok konsept otomobil görüyoruz. Bu tür konsept …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir