Anasayfa / Genel / Electronic Arts, Play Live 2020 Etkinliğinin Ertelendiğini Duyurdu

Electronic Arts, Play Live 2020 Etkinliğinin Ertelendiğini Duyurdu

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri ’nde ırkçılığa karşı büyüyen protestolar sonucunda birçok şirket, dikkati protestolardan almayı alıkoymak adına etkinliklerini erteledi. Bu şirketlerden birisi de son olarak Electronic Arts oldu. EA, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Play Live etkinliğini ertelediğini duyurdu.

Son günlerde peş peşe gelen askıya alma haberlerinin sonuncusu olan EA Play Live 2020 etkinliği, 11 Haziran günü düzenlenecekti. Ancak şirket, Twitter üzerinden paylaştığı tanımlama yazısında etkinliğin 18 Haziran TSİ 02.00 ’a ertelendiğini duyurdu.

EA Play Live 2020 ertelendi:

electronic arts

Electronic Arts göre paylaşılan açıklamada etkinliğin niçin ertelendiği sorusunun cevabı da verildi. Şirket, durdurma kararının duyurulduğu açıklamada “şu anda dünyada yapılan kayda değer konuşmalar ve manâlı seslerin duyulmasıyla oyunda bir araya varmak için zamanımızı değiştiriyoruz” ifadesine yer verdi.

Electronic Arts ’ın spor oyunları geliştiren markası EA Sports, yeniden bugün Twitter üzerinden bir tanımlama paylaşarak oyunlarında ırkçılığa karşısında gösterilen davranışları durdurmak için alacağı önlemleri paylaşmıştı. Tüm bunların yanı sıra Valve, Steam ’de düzenlenecek Steam Oyun Festivali: Yaz 2020 etkinliğini de ertelediğini duyurmuştu.

ABD ’de artarak devam eden protestolara bahşedilen önemi sarsmak istemeyen şirketler, son günlerde önümüzdeki haftalarda planlanan etkinliklerini asgari bir hafta erteleme kararı alıyorlar. Bu şirketler arasında EA ’nin yanı sıra Call of Duty: Modern Warfare ve Warzone ’un geliştiricisi Infinity Ward, World of Warcraft ’ın geliştiricisi Blizzard ve daha birçok ad bulunuyor.

Hakkında admin

Check Also

Ibrahimovic, EA Sports'un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Ibrahimovic, EA Sports’un Yüzünü ve İsmini İzinsiz Kullandığını İddia Etti

Futbol severlerin severek oynadığı FIFA serisi ekim ayında yeni oyununa kavuştu. FIFA 21, bu sene …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir