Anasayfa / Genel / Efsanevi Çizgi Roman Sanatçısından, 10 Bin Dolar Teklif Alan Batman Çizimi

Efsanevi Çizgi Roman Sanatçısından, 10 Bin Dolar Teklif Alan Batman Çizimi

DC Comics’in Yayıncı ve Creatif Direktörü olan efsanevi illüstrasyon sanatçısı Jim Lee, ABD ’de koronavirüs salgınından etkilenen insanlara destek olmak amacıyla 60 günde 60 çizim bitirmeyi ve posterlerden elde ettiği gelirleri bu zorlu süreçte maddi zorluklar yaşayan kişilere bağışlamayı taahhüt etmişti.

Öncelikli amacı karantina tedbirleri zarfında kapanan ve meslek yapamayan çizgi roman dükkanlarına yardım etmek olan Güney Koreli çizgi roman sanatçısı, serinin 47 ’inci halkasında Ben Affleck ’in 2016 yapımı Batman v Superman: Dawn of Justice filminde giydiği zırhlı kostümü çizdi. 

60 günde 60 çizim sözü veren efsanevi çizgi roman sanatçısı Jim Lee, Batman ile kampanyasını sürdürdü

batman

Online perakende sitesi eBay ’de açık artırmaya meydana çıkan “ARMORED BATMAN” adındaki poster için verilen en fazla öneri çoktan 10 bin dolar barajını geçmiş durumda. Bir başka ünlü çizgi roman sanatçısı Walt Simonson ’un yakın zamanda Thor ’u resmettiği bir çizim için verilen öneri ise 15 bin dolara ulaştı. Laf konusu posterden elde edilen gelir de, yeniden çizgi roman dükkanlarına gidecek.

Doğaüstü çizim yeteneği ile tekrar tekrar olduğu gibi ortaya kocaman bir sanat eseri çıkaran Lee, çizimde sulu badana, geleneksel kalem ve mürekkep kullandığını söyledi. Kampanyanın 13 gün içinde sona ereceğini bildiren efsanevi çizgi roman sanatçısı, “Eğer bağış eğlencesine bulunma isteyen bir sanat koleksiyoncusuysanız, bunlar son çizimler” dedi.

Jim Lee ve Walt Simonson’un çizimlerine verilen teklifler sırasıyla 10 bin ve 15 bin doları geçmiş durumda

Jim Lee

eBay açık artırması sonucunda elde edilecek gelirin kar amacı gütmeyen sivil toplum kuruluşu Binc Foundation aracılığıyla pandemi sırasında parasal zorluk yaşamış çizgi roman dükkanlarına gideceğini açıklayan Lee, imkanı olan herkesi kampanyayı desteklemeye çağırdı.

Frank Miller, Bill Sienkiewicz ve Walt Simonson gibi çizgi roman dünyanın bir takım efsanevi sanatçılarının aynı amaçla dağıtılmış bağış kampanyaları düzenlediğini ifade eden Lee, herkesin bir şeyler gerçekleştirmek için harekete geçtiğini görmekten çok sevinç duyduğunu belirtti. 

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir