Anasayfa / Genel / Efsane Oyun Serisi Metal Slug ’ın Yeni Mobil Oyunu Duyuruldu (Video)

Efsane Oyun Serisi Metal Slug ’ın Yeni Mobil Oyunu Duyuruldu (Video)

İlk olarak 1996 yılında Nazca Corporation kadar oluşturulan ve peşinde Japonya merkezli SNK Playmore‘a geçen Metal Slug, 2D platformda ilerlenen bir nişancı oyunu. Atari’de başlayan macerasına konsol, PC ve mobil gibi platformlarda devamlı Metal Slug’ın en son oyunu Metal Slug XX, önce 2009 yılında PlayStation Portable’a arkasından da 2018 yılında PlayStation 4 ve PC platformlarına gelmişti. 

Orijinal seriyi ve daha fazla Metal Slug oyununu iOS ve Android platformlarıyla buluşturan SNK Playmore, yeni mobil Metal Slug oyununu tanıttı. Şu an için Metal Slug Code: J ismiyle anılan oyunun yapımınıysa Call of Duty: Mobile’ı ve yeni duyurulan Pokemon Unite’i geliştiren Timi Studios üstlenmiş durumda. Az Önce Metal Slug Code: J hakkında pek bir data bulunmasa da SNK Playmore kadar bugün oyunun tanıtım fragmanı yayınlandı.

Metal Slug Code: J fragmanı:

Metal Slug Code: J’nin fragmanında görüldüğü üzere yeni oyun, serinin klasikleşmiş ilerle ve alev et konseptinden sapmamış olarak karşımıza çıkıyor. Yine 2D bir platformda doğrusal bir şekilde ilerleyen oyunun grafikleri de orijinal serinin arcade grafik dokularına göre modernleştirilmiş ve daha akıcı, hareketli ve aksiyonlu bir görsel atmosfer oluşturulmuş durumda ama fragmanda yer alan oynanış görüntülerine tarafından Metal Slug Code: J, her ne kadar orijinal serinin konseptini korumuş olsa da belli başlı karakterimizi, NPC’lerin bulunduğu ve büyük ihtimalle tabanca ve karakter güçlendirmelerinin yapılabildiği şehir haritalarında üçüncü kişi kamera odaklı teftiş ediyoruz gibi görünüyor.

Metal Slug Code: J, hem serinin öteki meydana çıkan oyunlarının aksine kendinden önceki oyunların hikâyelerini devam ettirmiyor. Kendi başına tamamıyla yeni bir Metal Slug oyunu olan Metal Slug Code: J’ye, fragmanda görülen buz püskürten tabanca gibi birkaç yeni tabanca eklenmiş durumda. 

Hakkında admin

Check Also

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

Porsche Taycan Satışları Beklentileri Karşılayacak

2020 yılı hemen hiçbir şey için iyi geçen bir yıl olmadı. Otomobil üreticileri ise pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir