Anasayfa / Genel / EA Sports, Oyunlarında Irkçılığa Karşı Alacağı Önlemleri Açıkladı

EA Sports, Oyunlarında Irkçılığa Karşı Alacağı Önlemleri Açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri ’nde George Floyd isimli vatandaşın polis göre öldürülmesi üzerine ülke genelinde ırkçılık karşıtı protestolar yapılmaya başladı. Protestolar, ABD dışındaki diğer ülkelere de sıçramış durumdayken ABD ’de birçok şirket, ırkçılığa aleyhinde aksiyon almaya başladı.

Oyun dünyasının dev ismi EA de bu şirketlerden birisiydi. Oyun devinin Florida ’daki stüdyosu EA Tiburon, geçtiğimiz gün Madden NFL 21 için planladıkları etkinliği iptal etmişti. Mazeret olarak dikkatleri protestoların üzerinden alıp kendilerine çekmenin dürüst olmadığı paylaşılmıştı. Bugün bir adım da EA Sports ’tan geldi.

EA Sports, alacağı önlemleri açıkladı:

ea sports

EA Sports, bugün Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda EA Sports ’un ırkçılığın hiçbir türüne hoşgörü göstermeyeceğine uyarı çekildi. Şirket, paylaştığı mesajda “Toksik davranış çabuk değişiyor ve gelişiyor; oyunlarımızda ırkçı, yabancı düşmanlığı, homofobik veya cinsiyetçi davranışları sürdüren bireyleri etkin olarak izlemek ve kaldırmak için daha fazla şey yapmamız gerektiğini kabul ediyoruz.” ifadesi yer aldı.

EA Sports, bu tür davranışların önüne geçebilmek namına alacağı önlemleri de mesajında paylaştı. Şirket, aşağı sıralanan önlemleri hem oyunlarında ayrıca de topluluğunda ırkçılıkla savaşmak üzere alacak:

ea sports

Filtre setimizin ayrıntılı olmasını ve dağıtılmış dilleri, lehçeleri ve argoları kapsamasını sağlamak için koşullar listemizi aktif olarak inceliyoruz. Bu, uyumlu olarak gözden geçirip genişleteceğimiz bir şey olacak. Oyuncuların toksik davranışlar olduğu lahza raporlamalarını ve ekiplerimizin bu içeriği ve savunucularını kaldırmalarını daha kolay ve kusursuz hale getirmek için oyunlara raporlama işlevselliğini artıracak daha fazla vasıta ekliyoruz. Bir Takım oyunlarımızdaki yüksek toksik tavır hacmi sebebiyle, oyunlarımızdan dahil etmemek için daha seri yol almak amacıyla davranışları analiz sıklığını artırdık. Hem, sorunu çözmek için ekiplerimize daha fazla özel kaynak eklemek istiyoruz.

EA Sports, yukarıdaki önlemleri sıralamış olsa da yalnızca bu önlemlerle de sınırlı kalmayacağını mesajının sonunda belirtti. Şirket, ayrımcılığa, adaletsizliğe ve önyargıya karşı olan savaşa etki olabilmek için daha artı önlem alacağını söyledi. EA Sports ’un arkasından EA Sports NHL hesabından da NHL oyunlarında alınacak öteki önlemler paylaşıldı.

Hakkında admin

Check Also

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

Uluslararası Uzay İstasyonu 20 Yaşında: Uzayda Yaşamı Gösteren Videolar

İnsanlığın uzayda kalıcı olarak attığı ilk adım olarak sayabileceğimiz Uluslararası Uzay İstasyonu, ilk olarak Kasım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir