Anasayfa / Genel / DXOMARK, Telefonları Kamera ve Ses Performanslarına Tarafından Sıralayan Yeni Listeler Yayınladı

DXOMARK, Telefonları Kamera ve Ses Performanslarına Tarafından Sıralayan Yeni Listeler Yayınladı

Akıllı telefonları, lensleri ve kameraları özelliklerine kadar değerlendiren ve güvenilir olmasıyla cümbür cemaat kadar kabul gören bir internet sitesi olan DXOMARK yeni bir değerlendirme yayınladı. Popüler akıllı telefonların kamera ve ses performanslarına tarafından sıralandığı listede bazı modeller bilhassa göze çarptı.

10 seneyi aşkın süredir cihazların kamera ve ses yeteneklerini deneme eden DXOMARK ’ın son zamanlarda çalıştığı ünlü uzmanlarla son derece işaret işlere imza atması dikkatlerden kaçmadı. Gelin yayınlanan listelere yakından göz atalım.

Huawei P40 Pro listelerin yıldızı oldu:

huawei p40 pro

Yeni yayınlanan listelerin bayağı zamanlarda DXOMARK ’ın internet sitesinde yayınlanan geleneksel tablolardan bambaşka olarak daha bilgilendirici olduğu söylendi. Esas kamera için ayrılan 4 daha alçak kategorinin hepsinde Huawei P40 Pro’nun başı çektiği görüldü. Yapılan karşılaştırmaların sonuçları şu şekilde:

Standart mod:

Huawei P40 Pro Honor 30 Pro+ Huawei Mate 30 Pro 5G

Geniş açısal çekim:

Samsung Galaxy S20 Ultra Samsung Galaxy S20+ Samsung Galaxy Note10+ Huawei P40 Pro

Gece modu:

Huawei P40 Pro Honor V30 Pro Honor 30 Pro+

Zoom kalitesi:

Huawei P40 Pro Xiaomi Mi 10 Pro

Portre modu:

Samsung Galaxy Note10+ 5G Honor V30 Pro Samsung Galaxy S20 Ultra

Video kaydı:

Huawei P40 Pro Honor 30 Pro+ Xiaomi Mi 10 Pro

Sıralamalardan da görüldüğü gibi piyasaya sürüldüğü günden bu yandan hem kamerası keza de yüksek fiyatıyla günlerce konuşulan Huawei P40 Pro ağırlığını epeyce hissettiriyor. DXOMARK ’ın oluşturacağı yeni listeler ayrıca akıllı telefon meraklıları hem de yeni bir cihaz olmak için araştırmacı kişiler kadar epeyce faydalı bulunuyor ve merakla bekleniyor. Şirketin koronavirüse aleyhinde aldığı tedbirler dahilinde evden çalışmaya gittiği bilindiğinden bir kesim insan da bir süre yeni incelemelerin gelmeyeceğini düşünüyor. En doğru bilgiyi önümüzdeki günlerde yeni bir cihaz tanıtımından hemencecik daha sonra öğreneceğiz.

Hakkında admin

Check Also

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım'da Sona Eriyor

Sosyal Medya Şirketlerine Temsilcilik Açmaları İçin Tanınan Süre 2 Kasım’da Sona Eriyor

Geçtiğimiz temmuz ayında Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren sosyal medya yasası kapsamında Türkiye’de günlük erişimi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir