Anasayfa / Genel / Dünyanın İlk 8K Holografik Ekranı İlginç Bir Yöntemle Satışa Sunuldu

Dünyanın İlk 8K Holografik Ekranı İlginç Bir Yöntemle Satışa Sunuldu

Ekran teknolojileri geliştikçe yüksek çözünürlüklü görüş sunan ekranlar da yaygınlaşmaya ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. 4K görünüm sunan telefonlar, televizyonlar ve bilgisayar monitörlerini görmeye alıştık. Hemen ise 8K ekrana sahip televizyonları da yavaş yavaş satışta görmeye başlıyoruz. Oysa 8K ekrandan çok daha gelişmiş bir teknoloji de bulunuyor.

Looking Glass isimli şirket, dünyanın ilk 8K holografik ekranını ilerletti. Şirket, bir ilki sunan ekranının VR ve AR setlerine gereksinim duymadan 3 boyutlu görüntüler sunması için yeni bir ışık alanı teknolojisi kullanıyor. Kullanılan ışık alanı teknolojisi bir uçtan bir uca holografik 3 boyutlu görüntüler 8K kalitesinde sunulabiliyor. 

8K holografik ekran

Looking Glass ’ın 8K holografik ekranı, ekran teknolojisinde büyük değişikliklere neden olabilir. Oysa ekran şimdilik günlük kullanım için sunulmuyor. Looking Glass, 8K holografik ekranı, adale ve iskelet sistemi üzerine çalışan bilim insanları, mühendislik uygulamaları ve topografik çalışmalar yapan uzmanlar için geliştirdiğini söylüyor. 

Dünyanın ilk 8K holografik ekranı daha önce bir teknoloji fuarı olan CES ’te sergilenmişti. CES ’te geleceğin televizyon ekranı teknolojisi olarak sunulan mahsul hemen ise acayip bir satış tekniğiyle kendi internet sitesi üzerinden satışa sunuldu.

Dünyanın birincil 8K holografik ekranı, fiyatı olmadan satılıyor

8K holografik ekran

Looking Glass 8K Üç Boyutlu Ekran, şirketin internet sitesinde bütün özellikleri sıralanıyor. Ama ekranın fiyatı satın alma bağlantısında yer almıyor. Looking Glass, 8K holografik ekranı satın almak isteyenlerin bir fiyat teklifinde bulunmasını istiyor. Looking Glass ’ın bu satmak tekniği garip olmakla beraber ekranın fiyatının düşünülenden çok daha yüksek olduğunu düşündürüyor.

Looking Glass ’ın ekranın fiyatını tahminde bulunmak için acilen piyasada olan 8K televizyonlara görmek yeterli olabilir. derhal 8K televizyon satışı yapan şirketlerden olan Samsung ’un holografik olmayan Q950TS isimli 8K televizyonu 13.000 dolar civarında (yaklaşık 88 bin lira) bir fiyatla satılıyor. Bu fiyattan yola çıkarsak Looking Glass ’ın 8K holografik ekranının fiyatının Samsung ’un 8K televizyonunun fiyatından fazla daha yüksek olduğunu düşünmemek için bir sebep yok gibi görünüyor.

Dünyanın ilk 8K holografik ekranının videosu:

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir