Anasayfa / Genel / Dropbox, Yeni Uygulaması Dropbox Password ’ü Duyurdu

Dropbox, Yeni Uygulaması Dropbox Password ’ü Duyurdu

Dropbox, milyonlarca kullanıcısı olan online bir depolama uygulaması. Şirket, yeni şifre idareci uygulaması Dropbox Password ’ün özel bir beta versiyonunu duyurdu. Şu lahza için başvuru, Google Play Store üzerinde yayınlanmış durumda. 

Yeni paylaşılan başvuru, standart bir parola yönetme uygulaması özelliklerini taşımasından öbür olarak, sakladığı kullanıcı adı ve parola verileri ile otomatik antre yapabilme kabiliyetine sahip. İsteğe bağlı olarak kuvvetli şifreler de oluşturabileceğiniz bu programda, verilerinizi tehlikesiz bir şekilde saklayıp her seferinde antre yerine getirmek için kullanıcı adı ve şifrelerinizi bitmiş girmek zorunda kalmayacaksınız. 

Dropbox Password, Google Play Store ’da kullanıcılara sunuldu 

dropbox password

Kullanıcılar hesap bilgilerini ‘sıfır data şifreleme ’ teknolojisi ile koruyabilecek. Sıfır bilgi işleme özetle, sizle ilişkilendirilmiş verilere, kullandığınız servis sağlayıcılarının bile erişememesidir. Bu şekilde, önemli hesaplarınız hackerlardan korunacak ve gözünüz arkada kalmayacak. Uygulamayı uygulamak için yeni bir kullanıcı adı ve parola mi oluşturmanız gerektiği, yahut Dropbox hesap bilgilerinizle mi girmeniz gerektiği hakkında herhangi bir tanımlama yapılmadı. 

Dropbox uygulamasını, halihazırda dosyalarını yedeklemek için kullanan kullanıcılar var. Lakin kullanmayan kullanıcılar için, bütün şifrelerini bir yere biriktirmek birazcık ağır gelebilir. Dropbox bu konuda bir geliştirme yapmış ve eğer bir Dropbox kullanıcısıysanız, iki adımda düzeltme metodundan yararlanabileceksiniz. Bu şekilde emniyet konusunda hiçbir endişeniz kalmamış olacak.  

Dropbox kullanıcıları, güvenlik için hesaplarında zeki telefonlarıyla iki faktörlü doğrulama teknolojisini eşzamanlı kullanabiliyorlar. İsterlerse minik bir anahtar görünümündeki USB emniyet anahtarını, bilgisayarındaki fiziksel USB girişlerinden birine takarak güvenlik konusundaki sıkıntılarına kökten çözüm de bulabiliyorlar.  

Dropbox bu metodunu, 2012 yılında 68 milyon kişinin verilerinin çalınması ve dijital ortamda satılmasından daha sonra geliştirdi. Şirket, kullanıcıların şifrelerini değiştirmesini isteyene dek ise bu sızıntı hala gün yüzüne çıkmamıştı. Egemen bir emniyet analisti Graham Cluley, açıklamalarında Dropbox ’ın, yeni parola yönetme uygulamasında iki adımda düzeltme metodunu izlemesini gerektiğini belirtti.  

Dropbox Password uygulamasının bütün kullanıcılar tarafından mı kullanılacağı yahut ücretli abonelerinin kullanımına mı sunulacağı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Ama ekran görüntülerinden de anlaşıldığı üzere, premium kullanıcıların kullanımına sunulacağını varsayım ediyoruz. Şu lahza için ise uygulamanın beta sürümüne, emin Dropbox kullanıcılarının erişebildiğini ekleyelim.  

Hakkında admin

Check Also

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İBB, 28 ve 29 Ekim’de İstanbul’daki Ücretsiz Wi-Fi Hizmetinde Kotalarını Kaldıracak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye Cumhuriyet’nin 97. kuruluş yıldönümü kutlamaları için 28 Ekim Çarşamba ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir