Anasayfa / Genel / Dota 2 Hayranı Suudi Arabistan Prensi, Battle Pass Seviyesini İki Günde 10 Bine Yükseltti

Dota 2 Hayranı Suudi Arabistan Prensi, Battle Pass Seviyesini İki Günde 10 Bine Yükseltti

ABD merkezli video oyunu geliştiricisi Valve, MOBA türündeki fenomen oyunu Dota 2 için The International 2020 Battle Pass paketini 25 Mayıs tarihi itibarıyla yayınlamıştı. Yeni Battle Pass, piyasaya sürülmesinden yaklaşık 72 saat daha sonra The International 10 için oluşturulan ödül havuzunun 10 milyon doların üstüne çıkmasını sağladı.

Bu, daha önceki Pass paketinin tüm zamanlarda biriktirdiğinden daha yüksek. Valve göre öncelikle 2013 yılında başlatılan fonlama programı, her geçen sene daha da büyüyor. Özellikle COVID-19 salgını nedeniyle uygulanan karantina önlemleri, diğer oyunlar gibi Dota 2 ’nin oyuncu sayısını son aylara tarafından artırdı. Bu da, The International 2020 Battle Pass paketinin çok daha pozitif oyuncu tarafından satın alınmasını sağladı.

The International 10 için oluşturulan ödül havuzu şimdiden 10 milyon doların üzerine çıktı

battle pass dota 2

Bu satın alımların büyük kısmından ise büyük bir Dota 2 tutkunu olan Suudi Arabistan’ın prensi Abdullah bin Salman bin Abdulaziz Al Saud‘un sorumlu olduğu söyleniyor. Prens, TI10 Battle Pass seviyesini yalnızca iki günde 9.623’e yükseltti. Bilinmeyenler için; Battle Pass satın alımlarının yüzde 25’i her yıl doğrudan The International turnuvasının ödül havuzunu para sağlamak için kullanılıyor. Zaten Dota 2‘nin hala tarihteki en büyük ödül havuzuna sahip e-spor oyunu olmasının yegane sebebi de tamamiyle bu.

Suudi prens, büyük bir Dota 2 hayranı olarak biliniyor

suudi prensi dota 2

Suudi prensin 45 dolarlık (306 TL) 100. seviye Battle Pass paketi satın aldığı düşünüldüğünde, söz konusu seviyeye varmak için en az toplam 3.960 dolar (27.000 TL) harcadığı varsayım ediliyor. Daha da şaşılacak olan ise Abdullah bin Salman bin Abdulaziz Al Saud’un 2017, 2018 ve 2019 senelerinde 100.000 seviye barajını aşmış olması. Dolayısıyla Suudi prensin bu yıl bir defa daha 100k seviyesini aşması işten bile yok. 

Hakkında admin

Check Also

Google'dan Farklı Zevklere Hitap Eden 3 Ayrı Duvar Kağıdı Koleksiyonu

Google’dan Farklı Zevklere Hitap Eden 3 Ayrı Duvar Kağıdı Koleksiyonu

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, kendi işletim sistemi olan Chrome OS’un Canary …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir