Anasayfa / Genel / DOOM Eternal, Yeni Bir Haritanın da Geldiği İkinci Büyük Güncellemeye Kavuşuyor

DOOM Eternal, Yeni Bir Haritanın da Geldiği İkinci Büyük Güncellemeye Kavuşuyor

Birçoğumuzun çocukluğunda oynadığı ve bugünkü FPS oyunlarının atası olarak kabul edilen DOOM’un yeni cins oyunu DOOM Eternal, geçtiğimiz mart ayında piyasaya sürülmüştü. Çok oyunculu özelliğiyle öne meydana çıkan DOOM Eternal, bu hafta ikinci büyük güncellemesini almaya hazırlanıyor. Oyunun resmi sitesinde açıklanan bilgilere kadar Update 2 olarak adlandırılan bu güncellemeyle beraber DOOM Eternal’ın çok oyunculu modu olan ‘Savaş Modu‘na yeni bir harita da eklenecek.

Savaş Modu’na yeni eklenecek haritanın yanı sıra güncellemenin içerisinde yine Savaş Modu’na yapılacak iyileştirmeler ve yeni getirilecek oynanış özellikleri de bulunacak. Ayrıca oyunun hikâye modunda da her haritada yer alan ‘Güçlendirilmiş İblis‘lerin sayısı artırılacak.

DOOM Eternal’ın yeni Savaş Modu haritası: TORMENT

DOOM Eternal Torment

DOOM Eternal’ın geliştirici ekibi, oyunun Savaş Modu’na gelecek olan yeni harita TORMENT hakkında şu açıklamalarda bulundu: “DOOM Eternal’ın Savaş Modu’na gelecek olan yeni harita TORMENT hemen hemen yayınlanmak üzere. Update 2 ile beraber gelecek olan TORMENT haritasıyla ‘Avcılar ve İblisler’, barbar sarmaşıklarla kaplanmış dehşet doymuş koridorlara dürüst bir yolculuğa çıkacak. Oyuncuların bu yeni haritada ustalaşması için oldukça tedbirli olmaları gerekiyor. TORMENT’ta Avcılar zıplama panellerini daha pozitif alanı kaçamak bakmak ve gözetmek için kullanabilecekken İblisler ise TORMENT’ın bakımlı koridorlarına tuzaklarını kurabilecek.” 

Yalnızca yeni haritayla sınırlı kalmayan bu güncellemeyle beraber; geç kalma ve optimizasyon sorunlarına ve oyunda yer alan çoğu öbür küçük hatalara da düzeltmeler geliyor. Kusur düzeltmelerinin yanı sıra keza oyuncular her bir İblis için ayrı tuş ve makro atama seçeneklerine sahip olacak. Bu bağlamda İblis karakterlerin oynanış performansı artırılacak. “Natürel oysa sizin için hazırladığımız çoğu farklı sürpriz daha var” şeklinde sözlerine aralıksız geliştirici ekip, yeni güncellemeyle renk körlüğü yer alan oyuncular için iyileştirmelerin de bu güncellemeyle beraber geleceğini belirtiyor. DOOM Eternal’ın yeni güncellemesi bu hafta yayınlanacak.

Hakkında admin

Check Also

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Teknolojik Alım Gücünün Giderek Düştüğünü Gösteren 30 Bin Kişilik Anket Sonucu

Özellikle pandeminin etkisi ile sahip olduğumuz bilgisayar ya da akıllı telefonların hayatımızdaki önemi arttı. Artık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir