Anasayfa / Genel / Donald Trump’tan Korkutma Batmış Açıklama: Sosyal Medya Platformlarını Kapatacağız

Donald Trump’tan Korkutma Batmış Açıklama: Sosyal Medya Platformlarını Kapatacağız

ABD Başkanı Donald Trump, başkan olmadan önce yoğun bir şekilde kullandığı Twitter ’ı Başkanlık döneminde de aktif bir şekilde kullanmaya devam ediyor. Oysa Twitter’ın ‘yalan’ haberlere karşısında attığı başlattığı uygulamalar, Trump’ın canını sıkmaya başlamış durumda.

Trump ’ın önümüzdeki kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde koronavirüs nedeniyle posta aracılığıyla oy kullanılması hakkında attığı iki tweete Twitter, ‘Posta aracılığıyla oy kullanmakla ilgili gerçeklere ulaşın ’ biçiminde bir dikkat bağlantısı yerleştirmişti. Twitter ’ın bu uygulamasını sabahtan hazırladığımız haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Trump: Sosyal Ağ platformlarını düzenleyeceğiz ya da kapatacağız

Donald Trump Twitter

Twitter ’ın ‘gerçeklere ulaşın ’ hamlesinin gerisinde Donald Trump, attığı tweetlerle ilgili olarak birincil ilk olarak Twitter ’a saldırdı, sonra ise ABD ’de sosyal medya ağlarını kapatmakla korkutma etti. Trump, yeni tweetinde “Cumhuriyetçiler, sosyal medya platformlarının muhafazakarların sesini iyice susturduğunu düşünüyorlar. Bu gerçekleşmeden önce onları kuvvetli bir şekilde düzenleyeceğiz veya kapatacağız” dedi. Trump ’ın tweetinde yer alan ‘onları ’ ifadesi tahmin edeceğiniz gibi Twitter gibi diğer sosyal ağ ağlarını da işaret ediyor. 

Donald Trump Twitter

Twitter ’ın hamlesi sonrası ifadelerini sertleştiren Donald Trump, sosyal ağ ağlarıyla ilgili tweetinde başkanlık seçimleriyle ilgili şüpheli iddialarını yinelemeyi de ihmal etmedi. ABD Başkanı, posta aracılığıyla kullanılacak oyların hileye sebep olacağını yenilerken, sosyal medyayı temizleme çağrısı yaptı. 

Trump ’ın tweetlerine dikkat bağlantısı yerleştirilmesiyle ilgili olarak izah etme yapan Twitter sözcüsü, Trump ’ın tweetlerinin oy verme süreçleri hakkında potansiyel olarak aldatıcı bilgiler içerdiğini, böylece insanların ilave veri edinmesi için bağlantıların tweetlere yerleştirildiğini söyledi. 

Trump ’ın Twitter ’la kavgası başkanlık seçimlerine dek devam edebilir

Donald Trump Twitter

ABD Başkanı, elinde büyük yetkiler bulunmasına rağmen Twitter hamlesi karşı bir mağduriyet yaşadığını da belirtiyor. Trump, Twitter ’ın dün fakat uygulamasından sonra Twitter ’ı açıklama özgürlüğünü boğmaya çalışmakla suçlamıştı. 

ABD Başkanı ’nın açıklamalarının ardındaki Trump ’ın kampanya yöneticisi Brad Parscale de dün Twitter ’ı maksat aldı. Parscale, Twitter ’ı komik bir şekilde ABD Başkanı ’nın seçmenlerine ulaşmasını engellemekle suçladı. 

Donald Trump Twitter

Trump ’ın sosyal medya platformlarını kapatmakla korkutma etmesini yakında olacak olan başkanlık seçimleriyle ilişkilendirmek hatalı olmaz. Korkutma gerçeğe dönüşür; Trump, ABD ’de sosyal medya ağlarını yasaklayabilir mi bilemiyoruz. Lakin en azından Twitter ’ın ABD ’de yasaklanmasından en büyük zararı Trump ’ın kendisinin göreceğini dikkate almak hatalı olmaz. 

Hakkında admin

Check Also

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Türk Motosiklet Sürücüsünün Radara Yakalanmamak İçin Bulduğu Çözüm Deşifre Oldu

Radar sistemleri, hız sınırlarını aşarak hem kendi hem de trafikteki diğer kişilerin hayatlarını tehlikeye atan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir