Anasayfa / Genel / Disney ve Sony’nin Yeni Spider-Man Anlaşması Üstünde Çalıştığı İddia Edildi

Disney ve Sony’nin Yeni Spider-Man Anlaşması Üstünde Çalıştığı İddia Edildi

Marvel Sinematik Evreni ’ne (MCU) birazcık geç giren Spider-Man, Sony ile Marvel arasındaki anlaşmanın bitmesi nedeniyle geçtiğimiz yaz MCU ’ya veda etmişti fakat karakterin MCU ’dan bu ayrılığı, tıpatıp birlikteliği gibi kısa sürdü ve taraflar, karakterin paylaşımı konusunda yeni bir anlaşmaya vardı.

Taraflar arasındaki anlaşmanın detayları bilinmese de Spider-Man sinematik evrende kalacak ve kendi filmleri olacak gibi görünüyor. Spider-Man, keza Sony ’nin Marvel karakterleriyle oluşturduğu kendi sinematik evreninde küçük ve yardımcı rollerde de sinema perdesinde görünecek.

Disney ve Sony aralarında Spider-Man hakları için yeni uzlaşma:

spider-man

Geçtiğimiz dönemlerde Disney ’in ve Marvel ’ın Spider-Man ’in haklarını kesinkes almak istediğine dair dağıtılmış söylentiler ortaya çıkmıştı oysa Spider-Man: Far From Home ’un Sony ’nin en çok izlenen filmi olması, bunun o kadar kolay şekilde alınamayacağının da bir göstergesi olmuştu.

Marvel Sinematik Evreni konusunda içeriden oldukça güvenilir bilgiler almayı başaran Roger Wardell, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “Disney, para basan Spider-Man ’in gücünü anladı, Sony ise şu lahza için Disney ile rekabet edemeyeceğinin haberdar. Yeni anlaşma, birçok Marvel hayranını tatmin etmeli” ifadelerini kullandı.

Şu an eldeki bu bilgiler üzerinden konuyla ilgili herhangi bir tahminde bulunmak olası yok oysa Sony de gişe gücü bu değin yüksek bir karakterin haklarını elinden vazgeçmek istemeyecektir. Marvel ’ın elinde Sony ’nin kullanmak isteyeceği, Sony ’nin elinde de Marvel ’ın uygulamak isteyeceği karakterlerin hakları bulunuyor. Olur Ya ilerleyen dönemlerde bu sorun, elde tutulan şahsiyet haklarının değiş tokuşuyla çözülebilir.

Hakkında admin

Check Also

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX, Starship Prototipine Burun Konisi ve Kanatçık Taktı

SpaceX’in Ay’a ve Mars’a verimli ve kolay bir şekilde ulaşmak için geliştirdiği Starship uzay aracı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir