Anasayfa / Genel / Diablo 4’ten Yeni Bilgiler ve Oyun İçi Görüntüler Yayınlandı

Diablo 4’ten Yeni Bilgiler ve Oyun İçi Görüntüler Yayınlandı

Blizzard, geçtiğimiz sene Blizzcon etkinliğinde Diablo 4‘ün duyurusunu gerçekleştirerek hayranların yüzünü güldürmüştü. Geliştirici, heyecanla beklenen yeni oyun için çıkış tarihi vermese de, vadettiği gibi üç aylık periyotlarla oyun hakkında yeni bilgiler sunmaya devam ediyor.

Blizzard’ın devlete ait blogundan paylaştığı yeni geliştirme güncellemesi, açık dünya aksiyon RPG oyununun öykü anlatımı, açık dünya öğeleri ve fazla oyunculu bileşenlerini tanıdık Diablo deneyiminden ayrıcalık vermeden nasıl ele alacağına dair yeni bilgiler veriyor.

Diablo 4 daha derin ve gerçekçi bir öykü deneyimi sunacak

diablo 4

Blizzard, güncellemesine öykü anlatım mekanizmalarını nasıl değiştirdiğini ele alarak başlıyor. Daha önce Diablo 3, diyaloglar için şahsiyet portreleri kullanırken stüdyo, bu kere NPC karakterlerle yapılacak konuşmaları daha iyi görebilmemiz için kamerayı karakterlere yaklaştırmayı deniyor. Bazı diyaloglar kolay bir animasyon kütüphanesine dayanırken, daha kompleks diyaloglarda daha gelişmiş animasyonlar kullanılıyor.

diablo 4

Geliştirici Diablo 4’ün hikayesindeki manâlı anlar için gerçek zamanlı ara sahneler kullanmayı da planlıyor. Bu değişim, oyuna sinematik sahneler ekleyerek daha realist bir deneyim sunacak ve oyuncuları aksiyonun içine çekecek. Ayrıca hikayede karakteriniz sahnenin bir parçası olarak kendi donanımlı zırhlarıyla gösterilecek.

Diablo 4’teki kamplar oyuncuları açık dünyayı keşfetmeye teşvik edecek

diablo 4, kamplar

Blizzard oyun testi esnasında kamplardan hoşnut olduklarını söyledi. Kamplar, şeytanca ordular tarafından ele geçirilen bölgeler ve onları temizledikten sonra NPC’lerin yönettiği arkadaş bir bölgeye dönüşüyorlar. Stüdyo, kamplardaki öykü anlatımının başlıca görsel olduğunu söylüyor, fakat çevreye bakarak bu bölgelerde neler yaşandığını anlayabileceksiniz.

diablo 4, kamplar

Kamplar, tapınak haricen alanlarda yer edinmenize muavin oluyor ve oyuncuları açık dünyayı keşfetmeye teşvik ediyor. Blizzard, oyun testleri sırasında, yalnızca öykü görevlerine odaklananların, alt içerikleri yapanlara göre oyunda %50 daha eksik süre geçirebileceğini belirtiyor. Yani yalnızca esas hikayede ilerlemektense, ast görevlerle açık dünyayı keşfetmek daha içten bir tercih olacak.

Diablo 4, çok oyunculu modda oyuncu sayısını sınırlandırıyor

diablo 4, çok oyunculu

Blizzard, Diablo 4’te diğer oyuncuları çok oyunculu oyuna daha sorunsuz, ancak sınırlı bir şekilde entegre etmek için çalışıyor. Mesela, hikayeyi tamamladıktan sonra kasabalarınız sosyal merkezlere dönüşecek, ama şehrinizde yalnızca birkaç oyuncu olacak. Hem haritada dolaşırken değişik yerlerde oyuncularla karşılaşabileceksiniz.

diablo 4 boss, çok oyunculu

Diğer yandan oyuncu sayısı, yalnızca bir noktayı savunmaya çalışacağınız ya da bir boss‘a saldıracağınız oyun içi büyük etkinliklerde yüksek olacak. Bir partiye katılarak etkinliği tamamlayabilecek ve ödülleri toplayabileceksiniz. Blizzard, çok oyunculuda oyuncu sayısını düşük tutmanın önemli olduğunu söyledi, çünkü geliştirici, oyunun topluluk bir MMO‘ya dönüşmesini istemiyor. Blizzard oyuncu sayısının düşürülmesini bir teknoloji sınırlaması olarak yok, reel Diablo deneyimini yansıtan bir felsefe olarak tanımlıyor.

Hakkında admin

Check Also

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Türk Tasarımcıdan, Android 12 İçin Benzersiz Özellikler Sunan Konsept Tasarım (Video)

Zaman zaman hazırladığı konsept tasarımlarla haberlerimize konu olmayı başaran Türk Tasarımcı Kamer Kaan Avdan, Android 12 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir