Anasayfa / Genel / Devlerin Yarışı: Lamborghini Urus ve BMW X5 M Karşı Karşıya Geldi (Video)

Devlerin Yarışı: Lamborghini Urus ve BMW X5 M Karşı Karşıya Geldi (Video)

Dünyanın en çabuk ve en lüks SUV‘lerinden biri olan Lamborghini Urus ile BMW‘nun efsane SUV arabulucu X5 M ile pistte karşı karşıya geldi. Lamborghini Urus, tasarım ve şiddet bakımından şu an piyasada yer alan ve dünyanın en lüks ve zinde SUV’leri olarak kabul edilen Bentley Bentayga ve Rolls-Royce Cullinan‘ın önüne geçmeyi başarıyor. İlk ilk olarak askeri vasıta olması için tasarlanan Lamborghini Urus’da 4.0 litrelik ikiz turbolu 8 silindirlik bir motor ve 8 ileri vites yer alıyor. Yine bu yıl tanıtılan BMW X5 M‘in Competition modeline baktığımızda ise 4.4 litrelik ikiz turbolu 8 silindirlik bir motor ve yeniden 8 ileri vites bizleri karşılıyor.

Lamborghini Urus’un fiyatı 200 bin dolar civarından başlarken, BMW X5 M Competition ise 114 bin dolar civarından satışa sunuluyor. Rusya merkezli YouTube kanalı KICKDOWN üzerinden geçtiğimiz günlerde bu iki vasıta aralarında bir yarışma düzenlendi. Bu iki vasıta aralarında yapılan ‘drag’ yarışı nasıl sonuçlandı gelin daima beraber bir göz atalım.

 Lamborghini Urus ve BMW X5 M drag yarışı:

Ne eyvah oysa bütün video Rusça olduğu için konuşulanlardan bir şey çıkartmak pek olası yok lakin bahsi geçen drag yarışı 12. dakikanın 40. saniyesinde başlıyor. Her ne kadar BMW X5 M, kalkışta öne geçmiş olsa da derhal ardındaki Lamborghini Urus fazlalık beygir gücü avantajını çok iyi bir şekilde kullanarak X5 M’in önüne geçmeyi ve yarışı kazanmayı başarıyor. BMW X5 M’in 8 silindirlik motoru 617 beygir gücü üretirken Lamborghini Urus’un yine 8 silindirlik motoru 641 beygirlik bir zor üretebiliyor. Keza fazladan at gücüne sahip olan ayrıca de 305 kilometre hızlara ulaşarak dünyanın en süratli SUV’si olarak kabul edilen Lamborghini Urus’un yarışı kazanması ise sürpriz olmuyor. Hem ağrılık bakımından da Urus 2.200 tonluk ağırlığa sahipken, BMW X5 M Competition ise 2.300 tonluk bir ağırlığa sahip. 

Tüm bu teknik teferruat göz önünde bulundurulduğunda Lamborghini Urus, favori seçenek olarak karşımıza çıkıyor ve yarışı kazanıyor. Ama yine de BMW X5 M’in keza kalkışta keza de yarışın birincil başlarında önceliği ele geçirmesi Lamborghini Urus’a karşısında elde edilmiş büyük bir galibiyet olarak kabul ediliyor. 

Hakkında admin

Check Also

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

Dünyanın İlk Elektronik Kağıt Tabanlı Esnek ve Renkli Ekranı Geliştirildi

E Ink, 2016 yılının mayıs ayında yeni bir teknolojisini tanıtmıştı. Şirketin elektrikli mürekkep dünyasında çığır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir