Anasayfa / Genel / David Beckham, Espor Dünyasına İlk Yatırımını Gerçekleştirdi

David Beckham, Espor Dünyasına İlk Yatırımını Gerçekleştirdi

Kariyeri her tarafında Manchester United, Real Madrid, Milan ve Paris Saint-Germain gibi dev takımlarda forma giyen dünyaca ünlü İngiliz eski futbolcu David Beckham, merkezi İngiltere ’nin başkenti Londra ’da bulunan Guild Esports ’a yatırım yaprak e-spor dünyasına giriş yaptı. 

hemen 124 milyon dolarlık layık üzerinden 31 milyon dolarlık anapara arayan şirket, geleneksel akademi modeline dayanan bir oyuncu havuzu yaratmayı hedefliyor. Guild Esports hemen şimdi oyuncu listelerini duyurmadı fakat öncelikli olarak FIFA, Fortnite ve Rocket League ’de kadrolaşmayı planlıyor.

Guild Esports, geleneksel yüksekokul modeline dayanan bir oyuncu havuzu yaratmayı amaçlıyor

Guild Esports

Yatırım aracı DB Ventures aracılığıyla şirkete 480 bin sterlinlik yatırım yapan Beckham, “Kariyerim boyunca, en iyi sporcularla çalışacak dek şanslıydım ve bu seviyede oynamak için gereken heves ve özveriyi aracısız gördüm. Bu tutkunun e-spor dünyasında da olduğunu biliyorum. Bugün, Guild Esports ile yetenekli oyuncuların başarıya ulaşmasını amaçlayan vizyona sahibiz” ifadelerini kullandı.

Geleneksel akademi modeliyle genç yetenekleri keşfetmeyi ve desteklemeyi hedeflediklerini belirten Beckham, Guild Esports ’un büyümesine yardımcı olmayı dört gözle beklediğini söyledi. MLS ekiplerinden Inter Miami CF’nin şu anki başkanı ve ortak sahibi olan ünlü isim, her sene daha da zenginleşen ve yatırım bölge e-spor ekosisteminin bir parçası olmaktan büyük bir sevinç duyduğunu aktardı.

Beckham, DB Ventures aracılığıyla şirkete 480 bin sterlinlik yatırım yaptı

e-spor beckham

Guild Esports ’un İcra Kurulu Başkanı Carleton Curtis ise tecrübeli bir yönetim ekibi kurduklarını ve David Beckham gibi profesyonelliği ile pek fazla sporcuya örnek olan bir insanın bu girişimde pay sahibi olmasından kibir duyduğunu söyledi.

Pazar araştırması firması Newzoo‘ya kadar, 2020 ’de e-spor ekosistemi takvim bazda yüzde 15,7 ’lik bir yükselme göstererek 1,1 milyar dolara ulaşacak. Newzoo, sektördeki gelirlerin yüzde 75’inin veya 822 milyon dolarının medya hakları ve sponsorluk aracılığıyla geleceğini söylüyor. 

Hakkında admin

Check Also

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Güney Afrikalı Bilim İnsanlarından Ses Getirecek Proje: Güneş Karartılacak

Küresel iklim değişikliği tüm dünyayı etkilemeye devam ederken Güney Afrikalı bilim insanları, küresel iklim değişikliğinin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir