Anasayfa / Genel / Cyberpunk 2077’nin Ertelenmesi Seriyi Bekleyenleri İkiye Böldü

Cyberpunk 2077’nin Ertelenmesi Seriyi Bekleyenleri İkiye Böldü

İlk olarak E3 2019 etkinliğinde 2020 yılının Nisan ayına ertelenen Cyberpunk 2077, ayrıca koronavirüs salgını dahilinde ayrıca de oyun hakkında yaşanan bir takım teknik sorunlar nedeniyle geçtiğimiz Perşembe günü oyunun Kasım ayına ertelendiği CD PROJEKT RED tarafından duyurulmuştu. Alt oyunun çıkış tarihine yapılan bu ertelemeler internet dünyasında iki öbür şekilde algılanıyor. Bir Takım kesimler oyunun ertelenmesinin oyuna eklenecek yenilikler ve geliştirmeler açısından iyi olacağını düşünürken bir öteki kesim de oyunun hâlihazırda yeterinde ertelendiğini düşünüyor.

Özellikle Witcher 3 ile yakaladığı başarının peşinde CD PROJEKT RED’in Cyberpunk 2077’yi aceleye getirmek istememesi gayet rasyonel olarak düşünülüyor. Özellikle şirketin bu hafta yaptığı, oyunda yer alan fazla sayıda hatayı düzeltmek ve keza oyun mekaniklerinde bir takım dengelemeler yapmaları gerektiği için zamana ihtiyaçları olduğu konusundaki açıklamalar doğrultusunda CD PROJEKT INKAR’in Cyberpunk 2077’yi bulunduğu yanlış hâliyle satışa sunması kulağa öyle akılcı gelmiyor. Erken meydana çıkan bir Cyberpunk 2077’nin, bu dek yüksek tutulan beklentileri karşılayamayabileceği ve sonunun Fallout 4 gibi olabileceği de düşünülüyor.

Beklemek, her zaman beklenilen zamana değmeyebilir:

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077’nin bu zamana dek çoktan hazır ve piyasa sürülmüş olması gerekiyordu. CD PROJEKT RED yetkilisi Adam Kicinski‘nin geçen yıl yaptığı açıklamada; “oyunu son vermek için sadece eklememiz gereken birkaç dönüm noktası kaldı ve bu dönüm noktalarını elimizden geldiği dek eksik sayıda tutmaya çalışıyoruz.” ifadelerinde bulunmuştu. Fakat bu ifadelerin arkasından 3 ay sonra çıkması planlanan oyun 1 yıl sonraya ertelendi. Oyun dünyasında çıkış tarihlerinin ertelenmesi tuhaf bir durum değil. Koronavirüs salgını olmadan önce bile The Last of Akıl Part II ve Final Fantasy 7 Remake gibi oyunlar hâlihazırda ertelenmişti. Lakin bu kadar fazla sayıda ve uzun sürede yaşanan ertelenmeler sonucunda beklentiler ve oyuna karşısında duyulan coşku ister istemez düşebiliyor.

Cyberpunk 2077’nin ilk duyurulduğu zamanki yarattığı coşku ile şu an oyuna karşı duyulan coşku, gözle görülür bir düzeyde azalmış durumda. Bu bağlamda bazı hayranlar Cyverpunk 2077, bir sonraki yıla ertelense bile beklemenin değeceğini düşünürken, bir takım hayranlar ise Cyberpunk 2077’nin kendilerine bu kadar uzun süre bekleme süresine değecek seviyede bir deneyim yaşatabileceğine artık inanmıyor. Eğer yeni bir ertelenme laf konusu olmazsa Cyberpunk 2077’nin, bu yıl 19 Kasım tarihinde PlayStation 4, Windows PC ve Xbox One platformlarında satışa sunulması bekleniyor.

Hakkında admin

Check Also

iPhone 12 Pro'da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

iPhone 12 Pro’da 5G ile Çalıştığında Çok Sıkıntı Çıkaracak Bir Batarya Sorunu Keşfedildi

Apple’ın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı iPhone 12 serisi şu sıralar en fazla konuşulan konular arasında olmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir